Քաղաքական 16:52 09/02/2024 Աշխարհում
Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը ողջունում է Ադրբեջանի հանձնառությունը վերսկսելու Բրյուսելյան գործընթացի շրջանակում ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման շուրջ հանդիպումները։ Այս մասին նա գրել է X սոցիալական ցանցի իր բլոգում։
«Ես ողջունում եմ Ադրբեջանի հանձնառությունը վերսկսելու Բրյուսելյան գործընթացի շրջանակում եռակողմ ձևաչափով հանդիպումները Հարավային Կովկասում կայունության և զարգացման հասնելու համար», - նշել է Միշելը։
Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայությունը նախօրեին հայտնել էր, որ հինգշաբթի օրը Եվրախորհրդի ղեկավարի նախաձեռնությամբ կայացած հեռախոսազրույցի ժամանակ Իլհամ Ալիևն ասել է, որ «Ադրբեջանը միշտ աջակցում է Միշելի նախաձեռնությամբ Բրյուսելում անցկացվող եռակողմ հանդիպումները»։

Politics 16:30 09/02/2024 World
European Council President Charles Michel has welcomed Azerbaijan's commitment to resume Armenia-Azerbaijan normalization talks in Brussels.
"Welcome Azerbaijan's commitment to resume the Brussels process trilateral meeting to advance a stable and prosperous South Caucasus," Michel posted on X on Thursday.
He said he had "substantive discussions" on the Armenia-Azerbaijan normalization with Aliyev.
On Thursday, the Azerbaijani presidential office said Aliyev told Michel in a phone call at the latter's initiative that "Azerbaijan always supports trilateral meetings held in Brussels at Charles Michel's initiative."