Հասարակություն 11:13 16/02/2024 Հայաստան
Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության Քանաքեռ-Զեյթուն ծննդատանը կռիվ է ընկել։ Մի քանի բուժքույրերը դուրս են եկել բողոքի՝ հայտարարելով, որ ծննդատանը կան արտոնյալներ ու ոչ արտոնյալներ։
Նրանցից մեկի խոսքով, գլխավոր մանկաբարձուհին ունի թիմակիցներ, ովքեր իր թիմից չեն, հերթապահությունները ճիշտ չի գրում։
«Երկու լավ աշխատակից ունեինք։ Բողոքել են, բողոքելու հետևանքով աշխատանքից դուրս են մնացել։  Այստեղ սևեր ու սպիտակներ են։ Կոալիցիա է, ովքեր իրենց թիմակիցներ են, կանաչ ճանապարհ է, մյուսների աշխատանքը դժոխքի են վերածում, ամեն բան անում են, որ դիմում գրեն, դուրս գան աշխատանքից։ Ինչի համար, երեսուն տարի նվիրված աշխատել ենք, սիրում ենք մեր աշխատանքը»,-ասաց քույրերից մեկը։

Общество 12:40 16/02/2024 Армения
В родильном доме «Канакер-Зейтун», находящемся  в ведомстве мэрии Еревана, кипят нешуточные страсти.  Несколько медсестер вышли на акцию протеста, заявив, что в роддоме есть привилегированные и непривилегированные.
По словам одной из медсестер, у главной акушерки свой круг, а для тех, кто туда не вхож, она неправильно распределяет дежурство.
«У нас было два хороших сотрудника. Они не стали молчать – лишились работы. Здесь разделение на темных и светлых. Действует коалиция, кто в их команде, у того зеленый свет, работу остальных же они превращают в ад, делают все, чтобы те написали заявления об уходе с работы. Но почему мы должны уходить? Мы тридцать лет самоотверженно трудились, любим свою работу», – рассказала одна из медсестер.