Փաշինյանը կնոջը տարել է երկօրյա աշխատանքային այցով Ֆրանսիա
Ըստ պաշտոնական հաղորդագրության՝ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ երկօրյա աշխատանքային այցով մեկնել է Ֆրանսիա: Փաշինյանի պատվիրակության կազմում են գործադիր և օրենսդիր մարմինների անդամներ:
Այսօր նախատեսված է Ն.Փաշինյանի հանդիպումը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ: Երեկոյան Նիկոլ Փաշինյանը և Ֆրանսիայի նախագահը Աննա Հակոբյանի և Բրիջիտ Մակրոնի հետ Փարիզի պանթեոնում ներկա կգտնվեն Դիմադրության շարժման հայազգի հերոս Միսաք Մանուշյանի և կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի աճյունների Ֆրանսիայի մեծագույն գործիչների Պանթեոնում ամփոփելու արարողությանը:
Աշխատանքային այցի ընթացքում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա նաև Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի, վարչապետ Գաբրիել Ատալի, Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ:

Политика 11:46 21/02/2024 Армения
Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян отбыл во Францию ​​с двухдневным рабочим визитом. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В составе делегации – представители исполнительной и законодательной власти.
Сегодня Пашинян встретится с президентом Франции Эммануэлем Макроном. Вечером премьер-министр Армении и президент Франции вместе с супругами Анной Акопян и Бриджит Макрон будут присутствовать на церемонии перезахоронения в Пантеоне выдающихся людей Франции останков героя Движения сопротивления с армянскими корнями Мисака Манушяна и его жены Мелине Манушян.
В ходе рабочего визита Пашинян также встретится с председателем Сената Франции Жераром Ларше, премьер-министром Габриэлем Атталем, мэром Парижа Анн Идальго.