Հասարակություն 13:27 09/03/2024 Հայաստան
«Ինչ անելու եք, այսօր արեք, վաղը մթի և ցրտի մեջ ենք»,- զգուշացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի հաղորդմամբ, մարտի 9-ին և 11-ին առանձին շրջաններում, 10-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյան և թաց ձյան տեսքով։ Մարտի 12-13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ արևմտյան 2-6 մ/վ, մարտի 9-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն մարտի 12-13-ին կբարձրանա 5-6 աստիճանով։
Երևանում մարտի 9-ի գիշերը և ցերեկային ժամերին քաղաքի առաձին հատվածներում սպասվում են կարճաև տեղումներ, մարտ 10-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև:

Общество 15:04 09/03/2024 Армения
«Успейте закончить все свои дела сегодня, ибо завтра нас ждут холод и отсутствие солнца», – предупреждает заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» МОС РА, 9 марта и 11 марта в отдельных районах Армении, а 10 марта преимущественно на всей территории республики прогнозируются осадки, в горных районах – в виде снега и мокрого снега.
12-13 марта на территории Армении ожидается погода без осадков. Ветер – западный, 2-6 м/с, 9 марта в некоторых районах ожидается усиление ветра до 15-18 м/с. Температура воздуха в республике 12-13 марта повысится на 5-6 градусов
В Ереване ночью 9 марта и в дневные часы в отдельных районах города прогнозируются кратковременные осадки, 10 марта время от времени в армянской столице ожидается дождь.