Քաղաքական 09:26 14/03/2024 Հայաստան
Տիգրան Աբրահամյան. Անբարոյականության մրցավազք է սկսվել` Ադրբեջանին իակողմանի զիջումների գնալու հարցում
«Հայտնի ասուլիսով Փաշինյանը բացեց հայտնի 4 գյուղերի հանձնման թեման, իսկ դրանից անմիջապես հետո, ողջ իշխանական քարոզչությունն իր դեմքերով, մեդիայով, տելեգրամյան ալիքներով մի բան են ասում` հանձնման ենթակա 4 գյուղերը Տավուշի մարզի վարչական մասում չեն, պետք է հանձնել»,-ահազանգում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա ընդգծում է՝  այսինքն` Արծվաշենը, նույն Տավուշի մարզի մի շարք հատվածներ, Գեղարքունիքի, Վայոց ձերի և Սյունիքի մի շարք տեղամասեր օկուպացված Ադրբեջանն իր ագրեսիան որպես պատմական արդարության իրականացում է ձևակերպում, սրանք միակողմանի գյուղեր են հանձնում:
«Անբարոյականության մրցավազք է սկսվել` Ադրբեջանի պահանջներին լեգիտիմություն հաղորդելու և միակողմանի զիջումների գնալու հարցում:
Հավասարապես դավաճանությամբ են զբաղված բոլոր նրանք, ովքեր ուղղակի և անուղղակի ձևով աջակցում են իշխանության հանձնողական քաղաքականությանը և ապահովում կեղծ թեզերի և միակողմանի զիջումների տեղեկատվական բլոկը` մեկն իր դեմքով, մեկը` հանձնարարությամբ, երրորդը` հոդված գրելով»,-գրել է պատգամավորը։

Politics 12:34 14/03/2024 Armenia
Opposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan has blasted Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s teammates and supporters for clearing the way for the handover of four villages in Tavush Province to Azerbaijan.
“Immediately after Pashinyan hinted at the surrender of four villages at a news conference, government's propaganda machine began pushing the narrative that the four villages are not in the administrative territory of Tavush and should be ceded to Baku,” the lawmaker posted on Facebook on Thursday.
“After the occupation of Artsvashen, as well as a number of areas in Tavush, Gegharkunik, Vayots Dzor and Syunik Provinces, Azerbaijan claims it has restored historical justice in an effort to justify its aggression, while they [the Armenian leadership] are planning unilateral surrender of villages.
"A race of immorality has begun to legitimize Azerbaijan's demands and make unilateral concessions,” Abrahamyan stressed.