Քաղաքական 21:08 15/03/2024 Հայաստան
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը մարտի 19-ին կայցելի Հայաստան։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել դաշինքի մամուլի ծառայությունը։
«Մարտի 19-ին պարոն Ստոլտենբերգը կժամանի Երևան, որտեղ հանդիպումներ կունենա Հայաստանի նախագահ պարոն Վահագն Խաչատուրյանի և վարչապետ պարոն Նիկոլ Փաշինյանի հետ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Տարածաշրջանային այցի շրջանակում Ստոլտենբերգը մարտի 18-ին կմեկնի Ադրբեջան, որտեղ բանակցություններ կվարի Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովի հետ:
Նույն օրը ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կմեկնի նաև Թբիլիսի: Այնտեղ նա կհանդիպի Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի և վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ:

Politics 11:00 16/03/2024 Armenia
From 17 to 19 March 2024, NATO Secretary General Jens Stoltenberg will visit Armenia, Azerbaijan and Georgia, the alliance press service reported.
"On Sunday, 17 March, the NATO Secretary General will be in Baku, where he will meet with the President of Azerbaijan, Mr Ilham Aliyev. On Monday, 18 March, Mr Stoltenberg will have discussions with the Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan, Mr Jeyhun Bayramov, and the Minister of Defence of Azerbaijan, Colonel-General Zakir Hasanov," the organization said.
On the same day, the NATO chief will travel to Tbilisi where he will meet with Georgian President Salome Zourabichvili and Prime Minister Irakli Kobakhidze.
"On Tuesday, 19 March, Mr Stoltenberg will be in Yerevan, where he will meet with the President of Armenia, Mr Vahagn Khachaturyan, and the Prime Minister, Mr Nikol Pashinyan," the statement said.