Քաղաքական 16:53 16/03/2024 Աշխարհում
ՌԴ նախագահի ընտրությունների քվեարկության համար ընտրատեղամասերը Հայաստանում կբացվեն մարտի 17-ին ժամը 08.00-ին և կփակվեն 20.00-ն; ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության հաղորդմամբ, Երևանի թիվ 8026 ընտրատեղամասը գտնվում է դիվանագիտական ներկայացուցչության տարածքում, իսկ թիվ 8031 ընտրատեղամասը՝ Գյումրիում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսարանում:
Առավել մանրամասն և լրացուցիչ տեղեկատվություն կարելի է գտնել դեսպանության պաշտոնական կայքում։
ՌԴ նախագահական ընտրությունները տեղի են ունենում մարտի 15-17-ը։ Առաջին անգամ դրանք անցկացվում են երեք օրվա ընթացքում և հեռավար էլեկտրոնային քվեարկության միջոցով: Պետության ղեկավարի պաշտոնին հավակնում են չորս թեկնածուներ՝ գործող նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցությունից Լեոնիդ Սլուցկին, Կոմունիստական կուսակցությունից Նիկոլայ Խարիտոնովը և «Նոր մարդիկ» կուսակցությունից Վլադիսլավ Դավանկովը։

Политика 17:01 16/03/2024 Армения
Граждане России, проживающие в Армении, на выборах президента РФ смогут проголосовать на двух избирательных участках: в Ереване и Гюмри. Об этом сообщили в пресс-службе российского посольства в РА.
«В это воскресенье, 17 марта с 08:00 до 20:00 на территории Армении пройдут выборы Президента Российской Федерации.
Вы сможете проголосовать на двух избирательных участках.
1) Избирательный участок Nº8026 на территории Посольства России в Армении по адресу: г.Ереван, ул.Сурб Григор Лусаворич, д.13/3.
2) Избирательный участок Nº8031 в Генеральном консульстве России в Гюмри по адресу: г.Гюмри, ул.Гарегина Нжде, д.1», – говорится в сообщении.
Выборы президента России проходят с 15 по 17 марта. На пост главы государства претендуют четыре кандидата: Владимир Путин, Владислав Даванков, Леонид Слуцкий и Николай Харитонов.