Մշակույթ 10:29 03/04/2024 Աշխարհում
Երգչուհի Շակիրան «Allure» ամսագրին տված հարցազրույցում կարծիք է հայտնել Գրետա Գերվիգի «Բարբի» ֆիլմի մասին, որը դարձել է անցյալ տարվա գլխավոր կինոհիթերից մեկը։
Նրա խոսքով, Մարգո Ռոբիի մասնակցությամբ ֆիլմը նվաստացնում է տղամարդկանց։ Այդ պատճառով երգչուհու որդիները բառացիորեն «ատել են» այս նկարը։
Շակիրան ասել է, որ ժամանակակից փոփ մշակույթը պետք է ընդլայնի կանանց հնարավորությունը՝ առանց նրանց կանացիությունը խլելու և տղամարդկանց նվաստացնելու։
«Կարծում եմ՝ տղամարդիկ նպատակ ունեն հասարակության մեջ, իսկ կանայք՝ այլ նպատակ: Մենք լրացնում ենք միմյանց, և այս լրացումը չպետք է կորչի»,- kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, ասել է նա։
«Բարբի» ֆիլմը էկրան է բարձրացել 2024 թվականի ամռանը և ամբողջ աշխարհում վաստակել 1,4 միլիարդ դոլար՝ դառնալով տարվա ամենաշատ եկամուտ ունեցող ֆիլմը։ Ֆիլմը արժանացել է «Օսկար»-ի «Լավագույն օրիգինալ երգ» անվանակարգում։
Չեք կարծում, որ սա որևէ կառավարության կողմից կարող է օգտագործվել ոչ նախընտրելի ընտրությունների արդյունքների զրոյացման. Դավիթ Խաժակյան

Общество 11:37 03/04/2024 В мире
Певица Шакира побеседовала с журналом Allure и высказала свое мнение о фильме Греты Гервиг «Барби», который стал одним из главных кинохитов прошлого года, пишет kulturomania.
По мнению артистки, фильм с Марго Робби в главной роли унижает мужчин. Из-за этого сыновья певицы буквально «возненавидели» эту картину.
Шакира заявила, что современная поп-культура должна расширять возможности женщин, не забирая у них женственности и не унижая мужчин. «Я думаю, что у мужчин есть цель в обществе, а у женщин есть и другая цель. Мы дополняем друг друга, и это дополнение не должно быть утрачено», — сказала она.
Фильм «Барби» вышел в прокат летом 2024 года и заработал в мире 1,4 млрд долларов, став самой кассовой лентой года. Картина получила «Оскар» за лучшую оригинальную песню