Իրավունք 15:10 06/04/2024 Տարածաշրջան
Ախալքալաքի մունիցիպսլիտետի Կարծախ անցակետում մահացել է սահմանապահ ոստիկանության սերժանտ Վալերի Գեդելյանը։ Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկությունը տարածում է Վրաստանի ՆԳՆ-ն։
ՆԳՆ-ից հայտնում են, որ աշխատակից Վալերի Գեդելյանը Կարծախ անցակետում (սահմանային անցակետ) ծառայության ժամանակ մահացել է։ Նա 35 տարեկան էր։ Մահվան պատճառները հետաքննվում են։
«Ներքին գործերի նախարարությունը ցավակցում է Սամցխե-Ջավախքի տարածաշրջանում, ոստիկան, 1989 թվականին ծնված Վալերի Գեդելյանի մահվան կապակցությամբ։ ՆԳՆ-ն ցավակցում է ընտանիքի անդամներին և հարազատներին»,- ասվում է հաղորդագրությունում։
Մահվան պատճառները պարզելու համար Սամցխե-Ջավախքի ոստիկանության գործակալությունը հետաքննություն է անցկացնում։ Հարուցվել է գործ Վրաստանի ՔՕ 115-րդ հոդվածով (ինքնասպանության հասցնել)։

Право 15:33 06/04/2024 Регион
На Контрольно-пропускном пункте (КПП) Карцахи Ахалкалакского муниципалитета погиб сержант пограничной полиции Валери Геделян. Об этом пишет jnews.ge со ссылкой на МВД Грузии.
По информации Министерства внутренних дел на пропускном пункте Карцахи (КПП) во время службы погиб сотрудник Валери Геделян. Ему было 35 лет. Причина смерти выясняется.
“МВД выражает соболезнование в связи со смертью сотрудника полиции в регионе Самцхе-Джавахети Геделяна Валерия 1989 года рождения. МВД сочувствует семье, родственникам”,- говорится в заявлении.
Сержант Валерий Геделян погиб во время дежурства на Карцахском участке.
Департамент полиции Самцхе-Джавахети проводит расследование с целью установления причины смерти. Открыто дело по статье 115 Уголовного кодекса Грузии.