Իրավունք 10:19 09/04/2024 Հայաստան
Սոցիալական ցանցերում արագորեն տարածվում է տեսանյութ, որում լսվող խոսակցությունների համաձայն, Երևանի կենտրոնում ադրբեջանցի դիվերսանտ է ձերբակալվել։
Համապատասխանո՞ւմ են տեղեկություններն իրականությանը, ի՞նչ է իրականում տեղի ունեցել։
Panorama.am-ի հետ զրույցում  ՆԳՆ  մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը մանրամասնեց՝  ապրիլի 8-ին՝ ժամը 23:25-ի սահմաններում, ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողները Մաշտոցի պողոտա Ամիրյան փողոց խաչմերուկից թմրանյութ պահելու և օգտագործելու կասկածանքով ձերբակալել և ՆԳՆ ոստիկանության Կենտրոնական բաժին են տեղափոխել ՌԴ մի քաղաքացու:
«Նրա մոտ թմրանյութ չի հայտնաբերվել, պարզվել է, որ Հայաստանում է գտնվում տուրիստական նպատակով: Նա բաց է թողնվել»,- ասաց Նարեկ Սարգսյանը:

Право 12:21 09/04/2024 Армения
Активно распространяемая в социальных сетях информация о задержании азербайджанского диверсанта в центре Еревана оказалась ложью.
О том, что в действительности произошло, в беседе с корреспондентом Panorama.am рассказал пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян:
«8 апреля, около 23:25, служащие Полиции МВД на пересечении проспекта Маштоца и улицы Амиряна задержали гражданина Российской Федерации по подозрению в хранении и употреблении наркотиков и доставили его в центральное отделение».
«Наркотиков у него обнаружено не было, выяснилось, что он находится в Армении с туристическими целями. Его отпустили», – отметил Саркисян.