Իրավունք 10:19 09/04/2024 Հայաստան
Սոցիալական ցանցերում արագորեն տարածվում է տեսանյութ, որում լսվող խոսակցությունների համաձայն, Երևանի կենտրոնում ադրբեջանցի դիվերսանտ է ձերբակալվել։
Համապատասխանո՞ւմ են տեղեկություններն իրականությանը, ի՞նչ է իրականում տեղի ունեցել։
Panorama.am-ի հետ զրույցում  ՆԳՆ  մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը մանրամասնեց՝  ապրիլի 8-ին՝ ժամը 23:25-ի սահմաններում, ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողները Մաշտոցի պողոտա Ամիրյան փողոց խաչմերուկից թմրանյութ պահելու և օգտագործելու կասկածանքով ձերբակալել և ՆԳՆ ոստիկանության Կենտրոնական բաժին են տեղափոխել ՌԴ մի քաղաքացու:
«Նրա մոտ թմրանյութ չի հայտնաբերվել, պարզվել է, որ Հայաստանում է գտնվում տուրիստական նպատակով: Նա բաց է թողնվել»,- ասաց Նարեկ Սարգսյանը:

Law 12:45 09/04/2024 Armenia
Social media reports suggesting that an Azerbaijani saboteur has been detained in central Yerevan are disinformation.
Armenian Interior Ministry spokesman Narek Sargsyan told Panorama.am on Tuesday that the arrested man was a Russian citizen who was taken to a police station on suspicion of possession and use of drugs.
"On April 8, at around 11:25 p.m., police officers on duty at the intersection of Mashtots Avenue and Amiryan Street detained a citizen of the Russian Federation on suspicion of possession and use of drugs and took him to the central police station,” Sargsyan said.
"No drugs were found in his possession. The man, who turned out to be a tourist, was set free," the spokesman added.