Մշակույթ 12:04 09/04/2024 Հայաստան
Ալեն Սիմոնյանի հովանու ներքո կայացած դասական համերգին ներկա է եղել նաև նրա՝ ցուցարարների վրա թքող, մեջտեղի մատ ցույց տվող մայրը
ԱԺ նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Ալեն Սիմոնյանի բարձր հովանու ներքո կայացել է համերգ` նվիրված կանանց տոների միամսյակին: Պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն, մշակութային երեկոն իրականացվել է Կոմիտասի անվան ազգային քառյակի հիմնադրման 100-ամյակի տոնակատարությունների շրջանակներում:Հնչել են հայ և օտարազգի հեղինակավոր կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ:
Համերգին ներկա են եղել Փաշինյանի կինը՝  Աննա Հակոբյանը, Ալեն Սիմոնյանի կինը՝  Մարիամ Մարգարյանը, ԱԺ կին պատգամավորներ, պետական գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ ու հանրապետության կրթամշակութային հաստատությունների մանկավարժներ:
ԱԺ լրատվության վարչության կոմից հրապարակած այս ցանկն ամբողջական չէ։
Ինչպես երևում է հրապարակված լուսանկարներում, դասական համերգն ունկնդրել է նաև Ալեն Սիմոնյանի մայրը, որը հանրության ուշադրության կենտրոնում հայտնվեց բնակարանի պատշգամբից ցուցարարների վրա թքելու, ապա մեջտեղի մատ ցույց տալու արարքներով։
Ի դեպ, համերգին ներկա են եղել ՍԴ դատավոր Սեդա Սաֆարյանը, ԲԴԽ անդամ Նաիրա Հովսեփյանը, ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանը և այլք։

Общество 13:31 09/04/2024 Армения
На концерте под патронатом Алена Симонянa побывала и его плюнувшая в демонстрантов и показавшая им средний палец мать
Под патронатом занимающего пост председателя Национального Собрания Армении Алена Симонянa состоялся концерт, посвященный месячнику женских праздников. Согласно сообщению пресс-службы НС РА,  культурный вечер прошел в рамках празднования 100-летия со дня основания Национального квартета имени Комитаса. Прозвучали произведения известных армянских и зарубежных композиторов.
На концерте присутствовали супруга Никола Пашиняна Анна Акопян, супруга председателя НС Марам Маргарян, женщины-депутаты НС, представители госведомств, преподаватели культурно-образовательных учреждений республики.
Но опубликованный пресс-службой НС РА список присутствовавших на концерте – неполный.
Как видно на приведенных фото, на концерте классической музыки побывала и мать Алена Симоняна, которая оказалась в центре внимания общественности после того, как с балкона плевала в участников акции протеста и показывала им средний палец.
Кстати, на концерте присутствовали также судья КС РА Седа Сафарян, судья Высшего судебного совета Наира Овсепян, Защитник прав человека Анаит Манасян и др..