Իրավունք 09:37 11/04/2024 Հայաստան
Ապրիլի 7-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 08։30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Ճամբարակի բաժին ահազանգ է ստացվել  «Ճամբարակ» բժշկական կենտրոնից, որ  հրազենային վիրավորումով իրենց մոտ են տեղափոխել մի քաղաքացու։ Այդ մասին հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը:
Հիվանդանոց է մեկնած  ոստիկանները պարզել են, որ հրազենը լիցքավորելու ընթացքում պատահաբար իր ոտքին կրակելու հետևանքով «ձախ ոտնաթաթի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ հիվանդանոց տեղափոխվածը Արագածոտնի մարզի բնակիչ 19-ամյա Տիգրան  Չ-ն է, որը ժամկետային զինծառայող է։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Ճամբարակի բաժնում կազմվել են փաստաթղթեր, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության կայազորային քննչական բաժին, որտեղ դեպքի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։

Здоровье 11:59 11/04/2024 Армения
Чрезвычайное происшествие произошло 7 апреля в Гегаркуникской области Армении. Около 08:30 в Чамбаракский отдел Полиции МВД Республики Армения поступило сообщение из медицинского центра «Чамбарак» о том, что в учреждение доставлен гражданин с огнестрельным ранением. Подробности приводит SHAMSHYAN.com.
Отправившиеся в больницу полицейские выяснили, что доставленный в больницу с диагнозом «огнестрельное ранение левой стопы», полученным в результате случайного выстрела в ногу во время перезарядки огнестрельного оружия, – 19-летний житель Арагацотнской области Тигран Ч., который является военнослужащим срочной службы.
По факту инцидента в отделе полиции Чамбарака были составлены документы, которые были переданы в гарнизонный следственный отдел Главного военного следственного управления Следственного комитета РА, где по факту инцидента возбуждено уголовное производство.