Ծիծեռնակաբերդում Աննա Հակոբյանի ներկայությամբ «Նիկոլ, ցեղшսպան» վանկարկելու համար 7 անձ ձերբակալվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեում քրեական վարույթ է հարուցվել ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում Նիկոլ Փաշինյանի կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի այցի ժամանակ տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ, 7 անձ ձերբակալվել է։ Panorama.am-ին Քննչական կոմիտեից հայտնեցին, որ որ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 329-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (Մի խումբ անձանց կողմից, նախնական համաձայնությամբ, ատելություն, խտրականություն, անհանդուրժողականություն կամ թշնամանք հրահրելուն կամ քարոզելուն ուղղված հրապարակային խոսքը, ինչպես նաև այդ նպատակով նյութեր կամ առարկաներ տարածելը)։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Աննա Հակոբյանը դստեր հետ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Քաղաքացիները նրան տեսնելով՝ սկսել էին վանկարկել՝ «Նիկոլ, ցեղասպան», «Նիկոլ, դավաճան», «Նիկոլ, թուրք», «թշնամի», «առանց թուրքի, Հայաստան»։
- Սուրենյանց. Երեկվա միջադեպի պատասխանատուն Փաշինյանն է
- Հմի էլ Գյումրին պտի հանձնե՞ն.Գյումրեցիներն արձագանքում են Աննա Հակոբյանի այցին
- Ջունգլիների օրենքներին արագ են ընտելանում բոլորը. Արձագանքներ՝ Աննա Հակոբյանի ներկայաությամբ «Նիկոլ դավաճան» վանկարկումներին
- Աննա Հակոբյանի հետ միջադեպը ցույց տվեց, որ երկրում պայթյունավտանգ վիճակ է, Նիկոլը փակուղիում է. Լևոն Զուրաբյան

Право 13:33 25/04/2024 Армения
В Следственном комитете (СК) Республики Армения возбуждено уголовное производство в связи с инцидентом, имевшим место накануне, 24 апреля, во время посещения супругой Никола Пашиняна – Анной Акопян – мемориального комплекса «Цицернакаберд» в Ереване, задержаны 7 человек.
Как сообщили Panorama.am в СК РА, инициировано уголовное производство по п.1 ч.2 ст.329 УК РА (публичное выступление, направленное на разжигание или пропаганду ненависти, дискриминации, нетерпимости или вражды, совершенное группой лиц по предварительному сговору).
Напомним, супругу Никола Пашиняна – Анну Акопян, которая прибыла в мемориальный комплекс «Цицернакаберд» в Ереване в День памяти жертв Геноцида армян, освистали. Собравшиеся у Вечного огня встретили ее возгласами «Армения - без турок», «Никол - убийца, предатель, турок».