Հասարակություն 12:42 30/04/2024 Հայաստան
«Գրեմմիի» ներկայացված հայտնի արտիստ Ալոե Բլեքը կներկայացնի իր «SHINE» ստեղծագործությունը՝ նվիրված «Ավրորայի» հերոսներին: Երգի պրեմիերան տեղի կունենա 2024 թ. «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական մրցանակի շնորհման արարողության ժամանակ Լոս Անջելեսում:
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունից հայտնում են, որ  «Ավրորա» մրցանակը (1 միլիոն ԱՄՆ դոլար պարգեւ) կշնորհվի բացառիկ հերոսի՝ հիմք ընդունելով նրա ցուցաբերած խիզախությունը, նվիրվածությունը եւ ունեցած ազդեցությունը: «SHINE» երգի ոգեշնչման աղբյուր են հանդիսացել այն հերոսներն իրենց համառությամբ եւ խիզախությամբ, որոնք պայքարում են հանուն արդարության եւ մարդկության: Այս նոր ստեղծագործությունը կթողարկվի բոլոր հարթակներում պրեմիերայի կենդանի կատարմանը զուգընթաց՝ 2024 թ. մայիսի 9-ին՝ Կալիֆորնիայի ժամանակով 21:00-ին:
«Ես միշտ խոր հիացմունք եմ ունեցել նրանց հանդեպ, ովքեր համբերատար հաղթահարել են անմարդկային փորձություններ, ինչպես օրինակ՝ Նելսոն Մանդելան, որն ի վերջո դուրս բերեց իր ժողովրդին խավարից», - ասաց Բլեքը: «Խիզախ մարդիկ, ինչպիսիք են Աբդուլհադի ալ-Խավաջան, Դենիս Մուկվեգեն եւ Նասրին Սոթուդեն, որոնք պատրաստ են իրենց կյանքը վտանգել հանուն ուրիշների, ինձ հույս են տալիս, որ բարին կհաղթի չարին»:
Հարավային Կալիֆորնիայում ծնված Բլեքը երաժշտությամբ է տարվել եւ սկսել երգեր գրել դեռ վաղ հասակում՝ դառնալով համաշխարհային հիթերի հեղինակ, ինչպիսիք են «I Need a Dollar» եւ «The Man» երգերը: Նա նաեւ Ավիչիի հետ համահեղինակել է եւ ապահովել «Wake Me Up» մեգահիթի վոկալը, որը 22 երկրում գլխավորել է երաժշտական աղյուսակները: Բլեքը երկար ժամանակ զբաղվում է բարեգործությամբ, այժմ, համագործակցելով «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության հետ, նա ընդլայնում է իր հանձնառությունը սոցիալական խնդիրների հաղթահարման գործում:
«Երաժշտությունը ողջ մարդկությանը ոգեշնչելու եւ համախմբելու ուժ ունի: Մենք շնորհակալ ենք Ալոե Բլեքին՝ իր մեծ տաղանդի, «Ավրորայի» հետ համագործակցելու եւ «SHINE» երգի համար, որը կօգնի մեզ շարունակել ուշադրության կենտրոնում պահել մարդասերների կարեւոր առաքելությունն ամբողջ աշխարհում», - ասաց «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության գործադիր տնօրեն Արմինե Աֆեյանը: «Մենք ողջունում ենք Ալոեին իր տաղանդը հանրությանն ի նպաստ բերելու համար  եւ հուսով ենք, որ «SHINE» երգը լսելիս մարդիկ հաղորդակից կլինեն նրա խոսքի ուժին եւ հույսի ուղերձին»:
«Բոլոր մարդիկ իրավունք ունեն ուրախության, ապահովության, արժանապատվության եւ մարդկային վերաբերմունքի: Բոլորս այստեղ ենք, որպեսզի զգանք լավագույնը, որ կարող է տալ կյանքը»,- ասաց Բլեքը: ««SHINE»-ի հետ ես ձեզ եմ փոխանցում նաեւ կարեկցանքի եւ ոգեշնչման խոսքեր` նպաստելու սոցիալական դրական վերափոխմանը: Հուսով եմ, որ այս երգը կխրախուսի մյուսներին՝ միանալու «Ավրորայի» համաշխարհային մարդասիրական շարժմանը»:

Society 13:58 30/04/2024 Armenia
Chart-topping and Grammy-nominated artist Aloe Blacc will debut a new single, “SHINE,” in honor of the Humanitarians supported by the Aurora Humanitarian Initiative, a foundation that seeks to address on-the-ground challenges around the world.
Blacc will premiere the new anthem on May 9 at the 2024 Aurora Prize for Awakening Humanity Ceremony in Los Angeles. The Aurora Prize will award $1 million to one Humanitarian based on their demonstrated record of courage, commitment, and impact. “SHINE” was inspired by the fortitude and fearlessness of heroes who fight for justice and humanity. The new single will be released on streaming services the same evening of its live debut, May 9, 2024, at 9 p.m. PT.
“I have always had a profound admiration for those who have endured and overcome dehumanizing experiences, such as Nelson Mandela, who eventually led his nation out of darkness,” Blacc said. “Brave people such as Abdulhadi Al-Khawaja, Denis Mukwege, and Nasrin Sotoudeh, who are willing to risk their lives for the sake of others, give me a sense of hope that good will conquer evil.”
A native of Southern California, Blacc fell in love with music and started writing lyrics at a young age, going on to top global charts with “I Need a Dollar” and “The Man.” He also co-wrote and performed vocals on the megahit song “Wake Me Up” produced by Avicii, which topped the charts in 22 countries. Blacc has long been involved in philanthropy, extending his commitment to social issues through his partnership with the Aurora Humanitarian Initiative.
“Music has the power to uplift and unite all of humanity. We are grateful to Aloe Blacc for sharing his tremendous talent with Aurora and through “SHINE”, helping us continue to spotlight the important work of humanitarians around the world,” said Armine Afeyan, Executive Director of the Aurora Humanitarian Initiative. Afeyan added: “We applaud Aloe for channeling his talent to benefit society at large and hope that as others listen to “SHINE,” they will connect with the power of his lyrics and message of hope.”
“All humans have a right to joy, safety, dignity, and humanity. We are all here to experience the best that life has to offer,” Blacc said. “With “SHINE,” I offer words of affirmation and motivation to encourage positive social transformation. I hope this song will motivate others to join the global humanitarian movement inspired by the Aurora Humanitarian Initiative.”