Հասարակություն 16:48 30/04/2024 Հայաստան
«Ես կարծում եմ,  եթե Եվրոպան, ԱՄՆ-ն արգելափակում են TikTok–ը, մենք էլ կարող ենք դա անել»,- ԱԺ–ում հայտարարեց Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահ նախագահ Տիգրան Հակոբյանը։
Նա նշեց, որ  պետք է մտածել վտանգավոր բովանդակությամբ հարթակների ազդեցությունը մեր հասարակությունում սահմանափակելու մասին։
«Նույնիսկ ամենաժողովրդական երկրները սահմանափակում են այն ալիքները, ցանցերը, որոնք վտանգներ են պարունակում, շատ ժամանակ ոչ թե քաղաքական, հենց մարդկանց գիտակցության վրա բացասաբար են ազում»,- ասաց Տ.Հակոբյանը։

«Я считаю, что если социальная сеть TikTok может быть заблокирована на территории Евросоюза, США, то и мы можем сделать это», – сказал глава Комиссии по телевидению и радио Тигран Акопян на заседании Национального Собрания 30 апреля во время обсуждения отчета о деятельности КТР в 2023 году.
Он отметил, что следует подумать об ограничении влияния платформ с опасным контентом в нашем обществе.
«Даже самые демократичные страны ограничивают каналы и сети, содержащие угрозы, в большинстве случаев они негативно влияют на сознание людей», – сказал Т.Акопян.