Հասարակություն 00:05 01/05/2024 Հայաստան
Ապրիլի 30-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում։ Ժամը 00:30-ի սահմաններում «Բարս» կայանից ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Զվարթնոց օդանավակայանի գծային բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Մոսկվա-Երևան թիվ 1868 չվերթի օդանավում մարդ է մահացել։ Այդ մասին հայտնում է shamshyan.com-ը։
Դեպքի վայր ժամանած ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացի 78-ամյա Մանուկ Մ.-ն է, ում ինքնազգացողությունը թռիչքի ընթացքում վատացել է, ապա ժամանած շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խումբը արձանագրել է նրա կենսաբանական մահը։ Դատաբժշկի նախնական եզրակացության համաձայն՝ արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։

Общество 12:13 01/05/2024 Армения
30 апреля трагический инцидент произошел в ереванском международном аэропорте «Звартноц». Около 00:30 со станции «Барс» в линейный отдел аэропорта «Звартноц» Полиции МВД Армении поступил сигнал о гибели человека на борту самолета Москва-Ереван (рейс номер 1868), сообщает Shamshyan.com.
Прибывшие на место полицейские и следователи установили, что умершим является 78-летний гражданин Российской Федерации Манук М.,  самочувствие которого ухудшилось во время полета, после чего дежурная бригада врачей скорой помощи констатировала его биологическую смерть.