Քաղաքական 11:20 02/05/2024 Հայաստան
«Այս իշխանության օրոք նախկին բոլոր արժեքներն ոտնահարվեցին, թերությունները բազմապատկվեցին, շարունակական սպառնալիքներն այսօր ակնհայտ երևում են»,- Ազգային ժողովի նիստում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը։
Նա նշեց, որ անհաջողությունների շղթան այսօր էլ շարունակվում է. «Դա է հիմք հանդիսանում, որ որպես ընդդիմություն մենք քննադատում ենք ձեզ, իսկ դուք քննադատում եք անցյալը։
Անցյալում ձեզանից ոմանք եղել են այդ արժեքների կրողներից մեկը, իսկ շատ շատերը ոչինչ են եղել։ Իսկ այսօր դուք ոչնչացրել եք ամեն ինչ»։
Օհանյանն ասաց, որ այն, ինչ կատարվում է այսօր սահմաններում, հետևանք է այն զիջողական քաղաքականության, որը սկսվել է Սյունիքից, Գեղարքունիքից, դրա շարունակությունն արտահայտվում է Տավուշի մարզում։

Политика 15:44 02/05/2024 Армения
При действующей власти в Армении были попраны все прежние ценности, недостатки приумножились, а угрозы стали уже явными. Об этом на заседании Национального Собрания во время обсуждения отчета о деятельности Комиссии по телевидению и радио 2 мая заявил руководитель фракции оппозиционного блока «Армения», экс-министр обороны республики Сейран Оганян.
Депутат также отметил, что цепочка неудач продолжается и сегодня. «Это и служит основанием для того, что мы, как оппозиция, критикуем вас, а вы критикуете прошлое.
Однако в прошлом некоторые из вас были носителями этих самых ценностей, а многие – попросту ничем. Сейчас же вы уничтожаете абсолютно все», – указал С.Оганян.
Как отметил Сейран Оганян, происходящее сегодня на границах – следствие политики уступок, начатой еще в Сюникской и Гегаркуникской областях Армении, продолжение этой политики мы видим сегодня в Тавушской области Армении.