Քաղաքական 12:41 06/05/2024 Հայաստան
«Հայաստանի ներկա արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունների մասին»,-Թելեգրամի իր ալիքում գրել է պատմական գիտությունների թեկնածու, վերլուծաբան, APRI Armenia-ի գիտաշխատող  Սերգեյ Մելքոնյանը՝ արձագանքելով Փաշինյանի Մոսկվա չմեկնելու մասին Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությանը։
«2023 թ. հունիսի 3. Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի երդմնակալության արարողությանը։
2024 թ. մայիսի 7. Նիկոլ Փաշինյանը ներկա չի լինի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի երդմնակալության արարողությանը։
Առանց գնահատականների։ Միայն փաստեր։ Թուրքիան դառնում է ժամանակակից Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություն»,-գրել է Մելքոնյանը։

Политика 12:58 06/05/2024 Армения
Кандидат исторических наук, аналитик, научный сотрудник Института прикладных политических исследований (APRI, Armenia) Сергей Мелконян в своем Telegram-канале представил показатель приоритетов внешней политики современной Армении.
«3 июня 2023 г. Никол Пашинян присутствовал на церемонии инаугурации президента Турции Реджепа Эрдогана.
7 мая 2024 г. Никол Пашинян не будет присутствовать на церемонии инаугурации президента России Владимира Путина.
Без каких-либо оценок. Только факты. Турция становится приоритетом внешней политики современной Армении», – написал он.
Напомним, спикер армянского парламента Ален Симонян в понедельник сообщил журналистам, что премьер-министр Армении Никол Пашинян не будет присутствовать на инаугурации президента РФ Владимира Путина.