Քաղաքական 15:56 17/05/2024 Հայաստան
ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը տեսակցել է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում  Տավուշում իշխանության հրահրած սադրանքի հետևանքով կալանավորված 4 քաղաքացիների հետ:
«Իշխանությունն առաջին փուլում փորձում էր մեկուսացնել Տավուշում ակտիվ քաղաքացիական կեցվածք դրսևորող անձանց, հետագայում պայքարը Երևան տեղափոխելուց հետո, դրանք նաև այլ դրսևորումներ ստացան:
Հայրենիքի պաշտպանության համար պայքարող, ազգային արժանապատվության համար կռիվ տվող ցանկացած հայ այս իշխանության համար թշնամի է և նա այս տիպի անձանց շարքից հանելու համար պատրաստ է ամենաանթույլատրելիին»,-գրում է նա իր ֆեյսբուքյան էջում:
Մինչ այդ նա տեսակցել էր նաև Աբովյանի Ձերբակալվածների պահման վայրում պահվող «Ազատազէն» ՀԿ 5 անդամների, որոնց, ինչպես փաստում է պատգամավորը՝  անհիմն ձերբակալել են ու զրկել ազատությունից:

Политика 16:20 17/05/2024 Армения
Депутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян в УИУ «Нубарашен» навестил 4 граждан, арестованных вследствие провокации властей в Тавуше.
«Власти на первом этапе пытались изолировать людей, демонстрировавших активную гражданскую позицию в Тавуше, позже, после переноса борьбы в Ереван, их действия получили и другие проявления.
Любой армянин, борющийся за защиту Родины, борющийся за национальное достоинство, является врагом для этих властей, и они готовы на самое неприемлемое, чтобы вывести из строя таких людей», – пишет Абрамян на своей странице в Facebook .
Абрамян также посетил содержащихся в СИЗО Абовяна 5 членов общественной организации «Азатазен», которые, как указывает депутат, были необоснованно задержаны и лишены свободы.