Մշակույթ 15:17 21/05/2024 Հայաստան
Մայիսի 20-ին ARARAT լեգենդար հայկական կոնյակը ներկայացրել է մաեստրո Շառլ Ազնավուրին նվիրված «ARARAT Charles Aznavour Signature Blend. Maestro’s Centennial» միջոցառումը, որը տեղի ունեցավ Դվին հյուրանոցի “One & Only” թատրոնում։
«ARARAT Charles Aznavour Signature Blend. Maestro’s Centennial» միջոցառումը հարգանքի յուրատեսակ տուրք է անգերազանցելի երաժիշտ, արտիստ, բարերար և դիվանագետ Շառլ Ազնավուրին, ինչպես նաև ևս մեկ պատրվակ բացահայտելու մաեստրոյի թողած հսկայական ժառանգությունը և վարպետության նոր եզրերը։
Դեռևս թատրոնի շեմից հյուրերն լիապես պարուրվում էին ազնավուրյան տրամադրությամբ՝  նրա ստեղծագործություններով և այն ջերմությամբ, որը մաեստրոն ստեղծագործական իր ողջ ուղու ընթացքում ի սրտե կիսել է ողջ աշխարհի հետ։
Երեկոյի հատկանշական պահերից մեկը դարձել է մաեստրոյի հուզական աշխարհը բացահայտող փորձառությունը։ Այդպես, հյուրերը կիսվելով իրենց տպավորություններով, արհեստական բանականության միջոցով րոպեների ընթացքում կարողացան ստեղծել իրենց երեկոն հիշարժան դարձնող «Դրվագը»։
ARARAT-ի կողմից մշակված հատուկ հարթակը հուզական յուրատեսակ լրացում է ARARAT-ի և Շառլ Ազնավուրի 2017 թվականին նախաձեռնված համատեղ նախագծի, որի արդյունքում ստեղծվել է  ARARAT Charles Aznavour Signature Blend կոնյակը։
Բացառիկ կուպաժը բաղկացած է հազվագյուտ հնագույն սպիրտներից, որոնք արտացոլում են Շառլ Ազնավուրի ստեղծագործական ուղու կարևորագույն պահերը:
1956: Առաջին հաղթանակի նոտաներ
Շառլ Ազնավուրի դեբյուտը Փարիզի Օլիմպիա համերգասրահում
1960: Համաշխարհային փառքի նոտաներ
“Je m'voyais déjà” երգի ստեղծումը, որի շնորհիվ Շառլ Ազնավուրը հայտնի դարձավ ողջ աշխարհում
1981: Հավերժական սիրո նոտաներ
“Une vie d'amour” (Հավերժական սեր) դասական հիթի ստեղծումը
ARARAT Charles Aznavour Signature Blend կոնյակի բացառիկ կուպաժն իր մեջ ամբողջացնում է հենց այս տարեթվերի սպիրտները՝ Ազնավուրի ժառանգության ողջ արտացոլանքն ամփոփելով կոնյակի համային նուրբ նոտաների հանգույցում։ Միջացառման ընթացքում կազմակերպված համտեսի ընթացքում հյուրերը հնարավորություն ունեցան բացահայտելու ARARAT Charles Aznavour Signature Blend կոնյակը։
ARARAT ուլտրա-պրեմիում շարքի վառ կոնյակներից մեկը՝ ARARAT Charles Aznavour Signature Blend կոնյակը, ներկայացված է ARARAT ապրանքանիշի հիմնական բոլոր շուկաներում և առանձնանում է իր էլեգանտ փաթեթավորմամբ, որի արտիստիկ լուծումները հաստատել է հենց ինքը՝ մաեստրոն, ում ստորագրությունը, դառնալով դիզայնի անբաժանելի մաս, պսակում է երկու Լեգենդների համագործակցությունը։ Շառլ Ազնավուրի 100-ամյակի առիթով կոնյակի փաթեթավորման վրա կատարվել են նրբագեղ լրացումներ՝ խորհրդանշական այս տարին առավել ընդգծելու համար։
«Մարդ, ով ձևավորեց մի ամբողջ ժամանակաշրջան, Մարդ-լեգենդ, Հայաստանի և ֆրանսիական շանսոնի խորհրդանիշ, դարի լավագույն էստրադային կատարող ըստ Times-ի, արտիստ, հումանիստ․ Ազնավուրի մասին զրույցները ժամանակ և սահմաններ չեն ճանաչում։ Նա ժամանակից անդին է, բայցև հավերժ ժամանակակից։ Նա երգել է բոլորի համար, միևնույն ժամանակ զրույց տանելով յուրաքանչյուրիս հետ։ Իր մասին խոսելիս նա ասում էր, որ իր պարտքն ու անձնական ցանկությունն է կիսվել անկեղծությամբ և քնքշությամբ։
Այսօր մենք պատվում ենք Ազնավուրին և խոնարհվում այն հավերժական սիրո, անկեղծության և վարպետության առջև, որոնցով նա այդքան անձնվիրաբար կիսվել է։ Անսահման ուրախ եմ, որ այս նշանակալից տարում ARARAT հայկական կոնյակը «Ազնավուր» հիմնադրամի հետ հովանավորում է նաև մաեստրոյին նվիրված միջոցառումների մի ամբողջ շարք։ Համոզված եմ, որ Լեգենդը հավերժ կապրի։ Իսկ ARARAT-ի հետ համատեղ պատմությունը կշարունակի բացահայտել Լեգենդների նոր եզրերը»,- նշել է Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Խաչատրյանը։

Культура 15:25 21/05/2024 Армения
“ARARAT Charles Aznavour Signature Blend. Maestro’s Centennial” – это своеобразный оммаж бренда непревзойдённому музыканту, артисту, филантропу и дипломату Шарлю Азнавуру, а также еще один повод по-новому раскрыть наследие маэстро и новые грани его мастерства.
С самого порога театра гостей ожидало полное погружение в мир Азнавура: его песен, настроения и той теплоты, с которой маэстро щедро делился на протяжении всего творческого пути.
Одним из интересных эпизодов вечера стало приглашение в мир эмоций маэстро. Так, каждый из гостей, поделившись своим настроением и впечатлениями, мог с помощью искусственного интеллекта в течение нескольких минут создать и запечатлеть свой уникальный Момент.
Разработанная ARARAT специальная платформа – своеобразное эмоциональное продолжение инициированного еще в 2017-ом году совместного проекта ARARAT и маэстро Шарля Азнавура, результатом которого стал коньяк ARARAT Charles Aznavour Signature Blend.
Уникальный купаж стал отражением не только общих ценностей, но и неповторимо представил три основные вехи творческой биографии маэстро:
1956 год. Дебют Шарля Азнавура в концертном зале Олимпия в Париже;
1960 год. Создание песни Je m'voiais deja, благодаря которой Азнавур стал известен во всем мире
1981 год. Появление классического хита Une vie d'amour.
Уникальный букет коньяка ARARAT Charles Aznavour Signature Blend обеспечивают именно спирты этих лет, эхом отзываясь сквозь десятилетия.
Отраженные в коньяке ноты наследия Азнавура гости мероприятия имели возможность почувствовать в ходе дегустации коньяка ARARAT Charles Aznavour Signature Blend.
Представленный на всех основных рынках бренда один из ярких коньяков ультра-премиум линейки ARARAT – коньяк ARARAT Charles Aznavour Signature Blend выделяется своей элегантной упаковкой, художественные решения которой также подтверждались лично маэстро, чья подпись, став неотъемлемой частью дизайна, символически венчает коллаборацию двух Легенд. По случаю 100-летия Шарля Азнавура в дизайн упаковки года внесены элегантные дополнения, подчеркивающие эту важную дату.
«Человек-легенда, человек-эпоха, символ Армении и французского шансона, лучший эстрадный исполнитель века по версии Times, артист, гуманист - разговор об Азнавуре сложно ограничить рамками, временем или страной. Он был вне времени, но оставался современным всегда. Он пел для всех, но вел личный разговор с каждым из нас. Про себя он говорил, мой долг и мое вечное желание – поделиться со своей искренностью и нежностью.
Сегодня мы вспоминаем Азнавура и преклоняемся перед вечной любовью, искренностью и мастерством, с которой он так щедро делился. Я бесконечно рад, что в этом знаменательном году армянский коньяк ARARAT совместно с фондом Азнавур поддерживает целую серию мероприятий, посвященных маэстро. Уверен, что память о легенде всегда будет жива. А совместная с ARARAT история продолжит раскрывать новые грани Легенд», - отметил исполнительный директор Ереванского коньячного завода Сергей Хачатрян.