Հասարակություն 15:26 24/05/2024 Հայաստան
Առաջին անգամ Արցախի Հանրապետության դպրոցներում չի հնչի դպրոցական վերջին զանգը։ Դպրոցների դռները փակ են, հազարամյա Արցախը՝ բռնազավթված։
«Արցախի շրջանավարտները տեղահանումից հետո սփռված են Հայաստանի ու տարբեր երկրների դպրոցներում։ Նրանց համար այսօր կհնչի դպրոցական  վերջին զանգն ու կազդարարվի նոր կյանքի սկիզբը։
Բարի երթ, սիրելի շրջանավարտներ, թո՛ղ ձեր ուղին խաղաղ ու պայծառ լինի, թո՛ղ իրականանան ձեր բոլոր երազանքներն ու նպատակները։
Աստծո օրհնությամբ ու զորությամբ ձեր առջև թող բացվի ամենալուսավոր ճանապարհը դեպի նոր կյանք, ու երբեք չմարի Արցախ վերադառնալու հույսը։
Բարին ընդ ձեզ․․․»,- գրել է Ասկերանի «Բերդ Թերթ»-ը ու հրապարակել լուսանկարները՝ Ասկերանի Է․Բարսեղյանի անվան միջնակարգ դպրոցի Վերջին զանգի վերջին արարողությունից․․․

Образование 15:57 24/05/2024 Армения
Впервые в школах Республики Арцах не прозвенит Последний звонок. Двери школ закрыты, Арцах – оккупирован Азербайджаном.
«В этом году для арцахских выпускников после насильственного перемещения со своей Родины Последний звонок прозвенит в школах Армении и других стран, что ознаменует начало новой жизни.
В добрый путь, дорогие выпускники, пусть ваш путь будет мирным и светлым, пусть станутся реальностью все ваши мечты и цели.
Пусть с Божьего благословения перед вами откроется самый светлый путь к новой жизни, и пусть надежда на возвращение в Арцах никогда не угаснет», – написала газета «Берд» Аскеранского района Арцаха.
Издание опубликовало также фото с последнего мероприятия «Последнего звонка» в средней школе имени Эдмона Барсегяна в городе Аскеран Арцаха.