Քեյթ Միդլթոնը կարող է երբեք չվերադառնալ արքայական պարտականություններին
Արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը քաղցկեղի ախտորոշումից հետո կարող է երբեք չվերադառնա արքայական պարտականությունների։ Այս մասին հայտնում է Page Six-ը։
Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, Page Six-ի ինսայդերը հայտնել է, որ Քեյթ Միդլթոնը գերագնահատել է իր ուժն ու մարմնի հնարավորությունները։
Քիմիաթերապիայից հետո Ուելսի արքայադուստրը, ամենայն հավանականությամբ, երբեք չի վերադառնա նախկին աշխատանքի ծավալին: Թագավորական փորձագետ Ռիչարդ Ֆիցվիլյամսը նշել է, որ ամեն դեպքում արքայազն Ուիլյամի կինը կլսի բժիշկների կարծիքները։
«Ամեն ինչ հիմնված կլինի բժշկական խորհրդատվության վրա», - ասել է նա։
Մարտի 22-ին Քեյթ Միդլթոնը հայտարարել էր, որ անցնում է կանխարգելիչ քիմիաթերապիայի վաղ փուլերը։ Արքայադուստրն ասել էր, որ քաղցկեղը հայտնաբերվել է որովայնի վիրահատությունից հետո կատարված թեստերի ժամանակ:

Общество 17:34 05/06/2024 В мире
Принцесса Кейт Миддлтон может никогда не вернуться к королевским обязанностям после того, как у нее диагностировали рак. Об этом сообщает сайт Page Six.
Как передает «Газета.Ru», инсайдер издания заявил, что Кейт Миддлтон переоценила свои силы и возможности организма.
После химиотерапии принцесса Уэльская, скорее всего, больше никогда не вернется к тому объему работы, который у нее был раньше. Королевский эксперт Ричард Фицуильямс отметил, что в любом случае жена принца Уильяма будет прислушиваться к мнению врачей.
«Все будет основано на рекомендациях медиков и будет тщательно сбалансировано», — заявил Фицуильямс.
22 марта Кейт Миддлтон сообщила, что проходит ранние стадии курса профилактической химиотерапии. Принцесса заявила, что рак был обнаружен во время тестов, сделанных после операции в брюшной полости. После этого откровения король Великобритании признался, что гордится мужеством жены принца Уильяма.