Հասարակություն 09:33 07/06/2024 Հայաստան
Հունիսի 7-ի ժամը 08։51-ի դրությամբ բոլոր ռեզերվուարներից արտահոսքը դադարեցվել է։ Տեղում հերթապահում է Փրկարար ծառայության 3 մարտական հաշվարկ՝ պարբերաբար իրականացնելով հովացման և սառեցման աշխատանքներ: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 6-ին, ժամը 23:14-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ գազալցակայանում, տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբ։ Ըստ նախնական տվյալների՝ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի թիվ 6/1 հասցեում՝ «Գազ օիլ» ՍՊԸ-ի գազաբենզալցակայանում, պայթել է հեղուկ գազի ցիստեռն, ինչի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել:
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ են տեղափոխվել Կ․ Ս․-ն (ծնված 1980 թ․) և Գ․ Չ․-ն (ծնված 1991 թ․), այնուհետև՝ տեղափոխվել «Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն» ՓԲԸ, որտեղ բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատել են ծանր։
Աբովյանի ԲԿ են տեղափոխվել Լ․ Հ․-ն (ծնված 2007 թ․), Հ․ Խ․-ն (ծնված 2001 թ․), Մ․ Գ․-ն (ծնված 1989 թ․), Ա․ Ա․-ն (ծնված 1990 թ․) և Լ․ Ս․-ն (ծնված 1963 թ․). Լ. Հ․-ն ստացել է համապատասխան բուժօգնություն և դուրս գրվել, իսկ մյուսները տեղափոխվել «Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն» ՓԲԸ:

Общество 12:06 07/06/2024 Армения
По состоянию 08:51 7 июня, на месте взрыва на АГЗС на дороге Ереван-Севан прекращена утечка сжиженного газа из всех резервуаров. Об этом сообщает Спасательная служба МВД РА.
На месте дежурят 3 боевых расчета Спасательной службы, регулярно проводя работы по охлаждению.
Работой на месте происшествия руководил директор СС, заместитель министра внутренних дел, генерал-майор СС Камо Цуцулян.
Напомним, 6 июня, в 23:14, в Национальный центр кризисного управления поступил сигнал о том, что на автодороге Ереван-Севан, на газозаправочной станции, произошел взрыв с возгоранием.
По предварительным данным, на газозаправочной станции ООО «Газ Ойл», расположенной по адресу автодорога Ереван-Севан № 6/1 произошел взрыв цистерны со сжиженным газом, в результате чего возник пожар.
Пострадавшие К. С. (1980 г. р.) и Г. Ч. (1991 г. р.) были доставлены в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич», затем переведены в Национальный ожоговый центр, врачи оценили их состояние как тяжелое.
В медицинский центр Абовяна были доставлены Л. О. (2007 г. р.), О. Х. (2001 г. р.), М. Г. (1989 г. р.), А. А. (1990 г. р.) и Л. С. (1963 г. р.). Л. О. получил соответствующую медицинскую помощь и был выписан, остальные пострадавшие перевезены в Национальный ожоговый центр.