Այսօր երեկոյան ժամերից կսկսեն տեղումներ, որոնք կշարունակվեն մի քանի օր
ՇՄՆ «Հայհիդրոմետ» ՊՈԱԿ-ը տեղեկացնում է, Սև ծովի շրջաններից ակտիվ ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հունիսի 7-ի երեկոյան ժամերից, հունիսի 8-12-ին շրջանների մեծ մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում, այդ թվում նաև Երևանում անձրևները կլինեն ինտենսիվ, կտեղա կարկուտ։
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 8-9-ին ցերեկային ժամերին կնվազի 6-10 աստիճանով։
Երևանում հունիսի 7-ին երեկոյան ժամերին, 8-12-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, քաղաքի առանձին հատվածներում` ինտենսիվ, հնարավոր է նաև կարկուտ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20մ/վ արագությամբ։
Մարզերում հունիսի 7-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում, 8-12-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում` ինտենսիվ, կտեղա նաև կարկուտ։
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 3-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 8-9-ին աստիճանաբար կնվազի 6-10 աստիճանով։

Общество 15:05 07/06/2024 Армения
В связи с проникновением активного циклона из районов Черного моря с вечерних часов 7 июня, а также в период с 8 по 12 июня в большинстве районов Армении время от времени прогнозируются дожди и грозы.
Как сообщает «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА, в некоторых районах республики, в том числе и в Ереване, дожди будут интенсивными, выпадет град.
Температура воздуха в дневные часы 8-9 июня понизится на 6-10 градусов.
В Ереване в вечерние часы 7 июня, 8-12 июня время от времени ожидаются дожди и грозы. В отдельных районах Еревана дожди будут интенсивными, возможен также град.
Во время грозы ожидается усиление ветра, с порывами до 16-20м/с.
В отдельных областях Армении после полудня 7 июня, 8-12 июня преимущественно на всей территории республики время от времени ожидаются дожди и грозы. В отдельных районах дожди будут интенсивными, выпадет также град.