Քաղաքական 15:31 10/06/2024 Հայաստան
Այսօր ժամը 16․00-ին գումարվելու է Ազգային ժողովրի խորհրդի նիստ, որի ընթացքում քննարկվելու է նաև ԱԺ ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցություններն արտահերթ նիստ գումարելու պահանջով միջնորդությունը, որով առաջարկել են արտահերթ նիստի օրակարգում ընդգրկել կառավարության հրաժարականի և նոր կառավարության ձևավորման մասին ԱԺ ուղերձը։
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը կոչ էր արել քաղաքացիներին ԱԺ խորհրդի նիստին ընդառաջա միանալ դեռ երեկվանից Բաղրամյան պողոտան փակած քաղաքացիներին։
«Ժամանակը հիմա է, այլևս սպասելու՝ գործ ունեմ, չունեմ, կեղծ բաները մի կողմ թողեք։ Եթե իսկապես ուզում եք, որ մեր երկիրը չդառնա թշնամուն պարզապես ծառայության վայր, եթե, իհարկե, մնանք այստեղ, ժամ առաջ պետք է ազատվել այս չարիքից, բոլոր ուղղություններով՝ արտաքին, ներքին, ավերակ է մեր կյանքը։
Բոլորիդ սպասում եմ 15․30-ին Բաղրամյան պողոտայում՝ պատիվ և հայրենիք ունենալու համար»,- հայտարարել էր Սրբազանը։

Politics 16:01 10/06/2024 Armenia
More people on Monday joined protesters camping in tents near the Armenian parliament on Baghramyan Avenue ahead of the National Assembly Council sitting, heeding a call from Archbishop Bagrat Galstanyan.
Among other issues, the meeting is expected to address the opposition factions' request for a special parliament session on the government's resignation and the formation of an interim government.
Addressing a rally in Yerevan’s Republic Square on Sunday, Galstanyan announced the start of four days of nonstop street protests to drive Prime Minister Nikol Pashinyan from office.
Demonstrators led by the cleric marched to the Armenian parliament late on Sunday. Many of them spent the night on Baghramyan Avenue, setting up tents there.