Հասարակություն 15:26 12/06/2024
Քաղաքացիները «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի առաջնորդությամբ հավաքվում են Բաղրամյան պողոտայում։
Նախօրեին Սրբազանն ասել էր. «Վաղը չափազանց կարևոր օր է։ Այս մարդիկ մերժել են մեզ, մենք նրանց պետք է գործազուրկ դարձնենք։
Սպասում եմ բոլորիդ։ Դիմում եմ բոլոր նրանց, որոնք իրենց սրտում ունեն այդ փոփոխությունների կարիքը, այստեղ լինեն, վերջնական վճռական խոսք ասելու»։
Այսօր ժամը 16․30-ին Ազգային ժողովում տեղի է ունենալու կառավարություն-ԱԺ հարցուպատասխան, որին ներկա կլինի Նիկոլ Փաշինյանը։ Նշենք, որ Փաշինյանն առավոտից արդեն ԱԺ-ում է, որտեղ ներկայացվում է ՀՀ 2023 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը։

Society 16:02 12/06/2024 Armenia
More people on Wednesday joined the protesters camped out near the Armenian parliament on Baghramyan Avenue, heeding a call from Archbishop Bagrat Galstanyan.
They set up a tent camp there early on Monday to force an emergency parliament session on the resignation of Prime Minister Nikol Pashinyan and his cabinet.
The parliament leadership has rejected the initiative, insisting that Pashinyan and his political team still enjoy popular support.
The archbishop urged all to gather near the parliament building for a "decisive rally" later on Wednesday when a Q&A session begins with the government in attendance of Pashinyan.