Հասարակություն 15:39 15/06/2024 Հայաստան
Հայասանի տարածքում հունիսի 15-ին երեկոյան ժամերին, 16-20-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ արագությամբ:  «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ օդի ջերմաստիճանը հունիսի 15-ի ցերեկը, 16-ին՝ աստիճանաբար կբարձրանա ևս 2-3 աստիճանով։
Երևանում հունիսի 15-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։  Հունիսի 16-20-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ:

На территории Республики Армения в вечерние часы 15 июня, после полудня 16-20 июня в отдельных районах прогнозируются кратковременные дожди и грозы, в отдельных районах возможен и град.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Республики Армения, ветер – юго-западный, 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра, с порывами до 18-23 м/с.
Днем 15 и 16 июня температура воздуха постепенно повысится еще на 2-3 градуса.
Днем 15 июня в Ереване ожидается без осадков.
В вечерние часы 16-20 июня в некоторых районах армянской столицы возможны кратковременные дожди и грозы, во время грозы ветер усилится до скорости 16-20 м/с.