«Բաքվի բանտերում գտնվող Արցախի նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարների նկատմամբ փաշինյանական ատելությունն իր պատճառներն ունի»,-նշում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, նախ բանտում գտնվողների հետևից այլանդակ բառապաշար բաց թողողն ինքնին իր ներքին վախերի և չմարդու տեսակի էությունն է բացահայտում` լավ իմանալով, որ այդ մարդիկ իրեն արձագանքելու հնարավորություն չունեն:
«Երկրորդ, պետականության պաշտպանության դիրքերից հանդես եկած կամ եկող ցանկացած մարդ` ակտիվ քաղաքացուց, զինվորականից մինչև պետական գործիչ, փաշինյանական իշխանության համար թշնամի է:
Մեր բոլոր գերիների, ռազմագերիների` Բաքվի բանտերում գտնվելու առաջին մեղավորն ու պատասխանատուն անձամբ Փաշինյանն է, ում բանակցային տապալումների հետևանքով ոչ միայն Արցախը հանձնվեց, ՀՀ առանցքային տարածքները հայտնվեցին ադրբեջանական օկուպացիայի տակ, այլ հազարավոր մարդիկ զոհվեցին, վիրավորվեցին, իսկ շատերն էլ տևական ժամանակ բանտային դժոխային կյանքով անցան:

13:12 17/06/2024 Armenia
Opposition MP Tigran Abrahamyan has lambasted Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan for his use of slur language against Artsakh’s former leaders held in Azerbaijan, claiming it indicates his “inner fears”.
“Pashinyan’s hatred for Artsakh's former military and political leaders held in Baku prisons has its own reasons,” he posted on Facebook on Monday.
“Anyone speaking out in defense of Armenian statehood, from ordinary citizens to military officers and statesman, is an enemy for the Pashinyan government.
“Pashinyan is primarily to blame for the detention of Armenian captives and prisoners of war in Baku because his failed negotiations led to Artsakh’s surrender, the Azeri occupation of key Armenian territories and thousands of casualties, while many people went through hell in Baku prisons for a long time.
“Pashinyan's concept for real Armenia is an Armenia that kneels, surrenders and submits," Abrahamyan stated.