Քաղաքական 09:34 17/06/2024 Հայաստան
«Բաքվի բանտերում գտնվող Արցախի նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարների նկատմամբ փաշինյանական ատելությունն իր պատճառներն ունի»,-նշում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, նախ բանտում գտնվողների հետևից այլանդակ բառապաշար բաց թողողն ինքնին իր ներքին վախերի և չմարդու տեսակի էությունն է բացահայտում` լավ իմանալով, որ այդ մարդիկ իրեն արձագանքելու հնարավորություն չունեն:
«Երկրորդ, պետականության պաշտպանության դիրքերից հանդես եկած կամ եկող ցանկացած մարդ` ակտիվ քաղաքացուց, զինվորականից մինչև պետական գործիչ, փաշինյանական իշխանության համար թշնամի է:
Մեր բոլոր գերիների, ռազմագերիների` Բաքվի բանտերում գտնվելու առաջին մեղավորն ու պատասխանատուն անձամբ Փաշինյանն է, ում բանակցային տապալումների հետևանքով ոչ միայն Արցախը հանձնվեց, ՀՀ առանցքային տարածքները հայտնվեցին ադրբեջանական օկուպացիայի տակ, այլ հազարավոր մարդիկ զոհվեցին, վիրավորվեցին, իսկ շատերն էլ տևական ժամանակ բանտային դժոխային կյանքով անցան:

Политика 12:54 17/06/2024 Армения
У пашиняновской ненависти к удерживаемым в бакинских тюрьмах бывшим военным и политическим руководителям Арцаха свои причины, написал на своей странице в социальной сети Facebook секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян.
«Во-первых, обрушивающийся с ужасной лексикой на удерживаемых в бакинских тюрьмах раскрывает суть своих внутренних страхов и что он – нелюдь, прекрасно понимая, что у этих людей нет возможности ответить ему.
Во-вторых, любой, кто выступавший или выступающий с позиции защиты государственности, от активного гражданина, военного до государственного деятеля, является врагом для пашиняновской власти.
Виновником и ответственным номер один за пребывание всех наших пленных и военнопленных в бакинских тюрьмах является сам Пашинян, в результате провала переговоров которого был сдан не только Арцах, ключевые территории Армении оказались под азербайджанской оккупацией, но и погибли, получили ранения тысячи человек, многие долгое время проходили через ад в бакинских тюрьмах.
Пашиняновская концепция реальной Армении – это преклонившая колени, сдавшаяся и подчинившаяся Армения», – отметил Абрамян.