Հասարակություն 14:27 27/06/2024 Հայաստան
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումն այսօր երեկոյան՝ ժամը 20։00-ին հրավիրում է հանդիպում Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում։ Տելեգրամի «Սրբազան պայքար» ալիքի փոխանցմամբ, հավաքի ընթացքում քննարկելու են երկու կարևոր թեմա.
«Սույն թվականի հունիսի 12-ին տեղի ունեցած իրադարձությունների համատեքստում ՀՀ իրավապահ մարմինների պահվածքը, արձագանքը կամ դրա բացակայությունը, արձանագրված օրինաչափությունները և հետագա անելիքները,
Քաղաքական իրավիճակը տարածաշրջանում, Ադրբեջանի արտահերթ ընտրությունների օրակարգը, «Արևմտյան Ադրբեջան» թեմայի զարգացումը
Ինչպես նախորդ հավաքի ընթացքում ասել է Բագրատ Սրբազանը, մեր երկրի և ժողովրդի բոլոր կարևոր օրակարգերն այսուհետև քննարկվելու և ձևավորվելու են Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում տեղի ունեցող մեր հանդիպումների ընթացքում»։

Society 17:06 27/06/2024 Armenia
The Tavush for the Homeland protest movement led by Archbishop Bagrat Galstanyan calls on supporters to gather outside St. Anna Church in central Yerevan on Thursday evening to discuss two key issues.
The meeting will address the police violence against protesters outside the Armenian parliament on June 12, the inadequate response to it and its further steps.
The regional political situation, Azerbaijan’s plans for snap parliamentary elections and its promotion of the so-called “Western Azerbaijan” concept will also be discussed.
“As Archbishop Bagrat Galstanyan said at the previous meeting, all important agendas for the country and people will be discussed and shaped during the gatherings outside St. Anna Church,” the movement said in a Telegram post.