Հասարակություն 14:27 27/06/2024 Հայաստան
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումն այսօր երեկոյան՝ ժամը 20։00-ին հրավիրում է հանդիպում Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում։ Տելեգրամի «Սրբազան պայքար» ալիքի փոխանցմամբ, հավաքի ընթացքում քննարկելու են երկու կարևոր թեմա.
«Սույն թվականի հունիսի 12-ին տեղի ունեցած իրադարձությունների համատեքստում ՀՀ իրավապահ մարմինների պահվածքը, արձագանքը կամ դրա բացակայությունը, արձանագրված օրինաչափությունները և հետագա անելիքները,
Քաղաքական իրավիճակը տարածաշրջանում, Ադրբեջանի արտահերթ ընտրությունների օրակարգը, «Արևմտյան Ադրբեջան» թեմայի զարգացումը
Ինչպես նախորդ հավաքի ընթացքում ասել է Բագրատ Սրբազանը, մեր երկրի և ժողովրդի բոլոր կարևոր օրակարգերն այսուհետև քննարկվելու և ձևավորվելու են Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում տեղի ունեցող մեր հանդիպումների ընթացքում»։

Движение «Тавуш во имя Родины» вечером приглашает на встречу во дворе церкви «Сурб Анна»
Движение «Тавуш во имя Родины» сегодня вечером, в 20:00, приглашает на встречу во дворе церкви «Сурб Анна» (Святой Анны).
Как сообщается в телеграм-канале движения, будут обсуждаться 2 важные темы:
Поведение правоохранительных органов РА в контексте произошедших 12 июня текущего года событий, реакция на это или ее отсутствие, зафиксированные закономерности и дальнейшие действия.
Политическая ситуация в регионе, повестка внеочередных выборов в Азербайджане, развитие темы т.н. «Западного Азербайджана».
Как сказал на предыдущем собрании архиепископ Баграт Галстанян, все важные для нашей страны и народа повестки будут обсуждаться и формироваться во время встреч во дворе Церкви Святой Анны».