Հասարակություն 12:05 02/07/2024 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը տեղեկացնում է, որ Արցախի հեռուստատեսությունը վերսկսում է իր գործունեությունը։
«Թեև փոքր կազմով, բայց չափազանց կարևոր դերակատարությամբ՝ անելու հնարավորը արցախցիների շրջանում սոցիալական կապերի, հայկական ինքության արցախյան առանձնահատկությունների և արցախյան բարբառի պահպանման, արցախցիներին հուզող խնդիրները վերհանելու, դրանց մասին պարբերաբար բարձրաձայնելու ուղղությամբ»,- գրել է նա։
Արցախի հանրայինի աշխատակիցները հայտնում են, որ ստեղծել են «10-րդ նահանգ» լրագրողական հասարակական կազմակերությունը, որի առաջին ծրագիրն «Արցախ ՏՎ»-ն է լինելու, առայժ ինտերենետային  հարթակներում՝ ակտիվանում են Ֆեյսբուքում, Թելեգրամում և Յութուբում։
«Մենք ունենք յուրաքանչյուրիդ աջակցության կարիքը, օգնեք մեզ՝  վերածնվելու, վերադառնալու»,- ասում են Արցախի հանրայինի աշխատակիցները։
Արցախի Հանրային հեռուստաընկերությունը գործել է 35 տարի։ 2023 թվականի սեպտեմբերի 20-ից դադարեցված է գործունեությունը։

Общество 13:21 02/07/2024 Армения
Защитник прав человека Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян сообщает, что телевидение Арцаха возобновляет свою деятельность.
Хоть и с небольшим составом, но с чрезвычайно важной ролью – чтобы сделать все возможное для сохранения социальных связей среди арцахцев, арцахских особенностей армянской идентичности и арцахского диалекта, освещения волнующих арцахцев проблем, регулярного привлечения внимания к этим проблемам», – написал он.
Сотрудники Общественного телевидения Арцаха сообщают, что создали журналистскую общественную организацию, первой программой которой станет «Арцах ТВ», пока на Интернет-платформах – Telegram, YouTube, Facebook.
«Мы нуждаемся в поддержке каждого из вас – помогите нам возродиться, вернуться», – отмечают сотрудники Общественного телевидения Арцаха.
Общественное телевидение Арцаха действовало 35 лет и приостановило свою деятельность с 20 сентября 2023 года.