Քաղաքական 09:44 09/07/2024 Հայաստան
Հայաստանը մաս-մաս խլելու գործընթացը քպ առաջնորդը փորձում է փաթեթավորել փուչիկ-բանտիկ-փշալար օպերացիայի ներքո. Աբրահամյան
«Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանային ճշգրտումների թեման կա´մ կանգնած է, կա´մ կրկին կուլիսային քննարկումների փուլում է»,- նման կարծիք է հայտնել ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա նշել է, որ ՀՀ կառավարիչը Բաղանիս, Ոսկեպար, Կիրանց հատվածներում Ադրբեջանին տարածքներ հանձնելուց հետո որևէ բացատրություն չի տալիս, թե ինչու մինչև այժմ Ադրբեջանի հետ համաձայնեցված չէ սահմանային ճշգրտումների կանոնակարգը և որ շատ կարևոր է` առանց ամբողջական համաձայնեցումների, ինչու է Ադրբեջանին տարածքներ զիջել:
«Իհարկե, շատ դժվար է տեղի ունեցողը դելիմիտացիա անվանելը, որովհետև այն, ինչ ենթադրում է այդ պրոցեսը միայն խիստ վերապահումներով կարելի է դելիմիտացիա կոչելը:
Սա Հայաստանը մաս-մաս խլելու գործընթաց է, որը քպ առաջնորդը փորձում է փաթեթավորել փուչիկ-բանտիկ-փշալար օպերացիայի ներքո»,- գրել է Տ.Աբրահամյանը։

Politics 16:12 09/07/2024 Armenia
The talks between Armenia and Azerbaijan to clarify their shared border are either stalled or continue behind the scenes, claims opposition lawmaker Tigran Abrahamyan.
“After the surrender of territories in Baghanis, Voskepar and Kirants to Azerbaijan, Armenia's leader refuses to give any explanation why the border adjustment mechanism hasn't been agreed with Azerbaijan to date and, more importantly, why he ceded lands to Azerbaijan without a final agreement,” he wrote on Facebook on Tuesday.
The MP blamed Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan for Azerbaijan’s “seizure of Armenia piece by piece” as a result of the border delimitation process.
"The ongoing process can hardly be called delimitation. It’s rather a process of capturing Armenia piece by piece, which the Civil Contract party leader is trying to portray in the light of the “balloon-barbed wire” operation," Abrahamyan added.