Քաղաքական 12:00 13/07/2024 Հայաստան
ՀԱՊԿ բյուջեի ճշգրտման հարցը համաձայնեցված է։ Այս մասին «Ռիա Նովոստի» գործակալությանն ասել է ՀԱՊԿ-ում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչ Վիկտոր Վասիլևը՝ հիշեցնելով, որ բյուջեի ճշգրտման անհրաժեշտության առաջցել էր Երևանի կողմից վճարումների սառեցման հետևանքով։
«Այս տարվա բյուջեի հարցը համաձայնեցված է»,-ասել է նա՝ պատասխանելով հարցին, ե արդյոք քննարկվում է կազմակերպության բյուջեի ճակատագիրը՝ կապված Երևանի մուծումը սառեցնելու որոշման հետ։
Նրա խոսքով, մշտական խորհրդի նիստերում և Ալմաթիում ՀԱՊԿ երեք կանոնադրական մարմինների նիստերի շրջանակներում արդեն ընդունվել են կազմակերպության այս տարվա բյուջեի ճշգրտման վերաբերյալ առաջարկություններ»,- հավելել է մշտական ներկայացուցիչը։

Politics 13:30 13/07/2024 Armenia
Armenia's decision to freeze its payment to the Collective Security Treaty Organization (CSTO) will not lead to a revision of the contribution scale, member countries will not have to pay more, Viktor Vasilyev, Russia's permanent representative to the CSTO, told Sputnik.
Earlier, Armenian Foreign Ministry spokeswoman Ani Badalyan stated that Yerevan would refrain from joining the decision of the CSTO Collective Security Council of November 23, 2023 “On the CSTO budget for 2024” and participating in the financing of the Organization’s activities envisioned by this decision.
“And another important point is that this will not entail a revision of the contribution scale... Member states, including Russia, will not pay more than they had to pay," Vasilyev said.