Հասարակություն 13:35 15/07/2024 Հայաստան
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության Բյուրոյի ներկայացուցիչ պրն. Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանին։
Մայ Աթոռի տեղեկատավական համակարգի հաղորդմամբ, հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային զարգացումներին, քննարկվել են Հայաստանի առջև ծառացած արտաքին մարտահրավերները և ներքաղաքական կացությունը։
Զրույցի ընթացքում կարևորվել է բռնի տեղահանված արցախցիների սոցիալական խնդիրներին ուղղված ծրագրերի շարունակականությունը և արցախահայության իրավունքների հետևողական պաշտպանությունը։
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչը նաև անհրաժեշտ են համարել Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների առավել զարգացումը և ազգային միասնականության ամրապնդումը՝ ի շահ համազգային խնդիրների հաղթահարման և հայրենիքի հզորացման։

Society 16:05 15/07/2024 Armenia
His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, on Sunday hosted Armenian Revolutionary Federation (ARF) Bureau member Hagop Der Khatchadourian, the Mother See of the Armenian Apostolic Church reported.
The meeting addressed the regional developments, the external challenges facing Armenia and the domestic political situation.
During the conversation, the continuation of programs aimed at the social problems of forcibly displaced Artsakh Armenians and the consistent protection of the rights of Artsakh Armenians were highlighted.
Catholicos Karekin II and Hagop Der Khatchadourian also noted the need for the further development of Armenia-Diaspora relations and the strengthening of national unity for the benefit of overcoming nationwide problems and strengthening the homeland, the Mother See said.