Սրտի հիվանդությամբ տառապող 93-ամյա բրիտանուհին ամբողջ գիշեր պարել է թոռնուհու հարսանիքին
Տարեց բրիտանուհին ամբողջ գիշեր պարել է իր թոռնուհու հարսանիքին՝ չնայած նրա մեծ տարիքին և ծանր հիվանդությանը։ Դորին Կուկը 93 տարեկան է և ունի սրտի հիվանդություն, որը խանգարում է արյան նորմալ հոսքին դեպի կենսական օրգան:
Բժիշկները անբարենպաստ կանխատեսումներ են տվել Դորինի վիճակի վերաբերյալ։ Նրանց խոսքով՝ բուժումն ու վիրահատությունը նրան այլևս չեն կարողանա օգնել։ 2023-ին նրան ասացին, որ նա կարող է չապրել մինչև իր թոռնուհու հարսանիքի օրը։
Բայց, չնայած բժիշկների մտավախություններին, Դորինը դեռ ուժ է գտել գալ տոնին, որը տեղի է ունեցել Իսպանիայի Մարբելյա քաղաքում, հայտնում է Hull Daily Mail-ը։ Տարեց կինը ամբողջ գիշեր պարել է. Նրա թոռնուհին՝ 27-ամյա Ռեա Կրոսը, ասում է, որ իր տատիկը «խնջույքի հոգին է»:
«Այնքան հիանալի էր, որ նա իմ կողքին է ամբողջ ընթացքում: Հատկապես հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ բժիշկները չէին կարծում, որ նա կապրի։ Նրա համար առանձնահատուկ զգացում էր սա տեսնելը»,- ասել է հարսնացուն։
Ինքը՝ Դորինը, այն անվանել է «ֆանտաստիկ»։ Խնջույքից հետո նա իր հարսնաքույրերի հետ ժամանակ է անցկացրել լողափում։ Սակայն տուն վերադառնալուց հետո նրան անհրաժեշտ է եղել երկու արյան փոխներարկում։ Տարեց կինը այս պահին տանն է։

Общество 18:03 18/07/2024 В мире
Пожилая жительница Великобритании протанцевала всю ночь на свадьбе внучки, несмотря на солидный возраст и серьезную болезнь. Дорин Кук исполнилось 93 года, и она страдает от аортального стеноза – сердечного заболевания, при котором нарушается нормальный приток крови к жизненно важному органу.
Врачи давали неблагоприятные прогнозы касательно состояния Дорин. По их словам, лечение и операция уже не смогут ей помочь. В 2023 году ей сказали, что она может не дожить до внучкиной свадьбы.
Но, несмотря на опасения медиков, Дорин все же нашла себе силы приехать на праздник, который проходил в испанской Марбелье, сообщает Hull Daily Mail. Пожилая женщина протанцевала всю ночь. Ее внучка, 27-летняя Рея Кросс, заявила, что бабушка стала «душой праздника».
«Было так здорово, что она была рядом на протяжении всей поездки. Особенно учитывая тот факт, что врачи не думали, что она доживет. Для нее это было таким особенным чувством – увидеть это», – отметила невеста.
Сама Дорин назвала поездку «фантастической». После вечеринки она провела время на пляже с подружками невесты. Правда, после возвращения домой ей потребовалось два переливания крови. В настоящее время пожилая женщина находится дома.