Քաղաքական 13:58 22/07/2024 Հայաստան
Վարչապետի աշխատակազմ. Վերահաստատում ենք հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի համատեղ հետաքննության մեխանիզմի ստեղծման առաջարկությունը
Վերջին օրերին Ադրբեջանի պաշտոնական աղբյուրները վերսկսել են Հայաստան-Ադրբեջան պետական սահմանին ՀՀ Զինված ուժերի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին հրապարակումները: Ասված է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հայտարարության մեջ։
«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է այդ տեղեկատվությունը: Չնայած դրան, ադրբեջանական աղբյուրները շարունակում են նմանատիպ հրապարակումները՝ համեմելով աշխարհաքաղաքական բնույթի շեշտադրումներով:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմը վերահաստատում է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի եւ/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծելու իր առաջարկությունը:
Վերահաստատում ենք ՀՀ կառավարության հավատարմությունը խաղաղության օրակարգին՝ արդեն իսկ ձեռքբերված հրապարակային պայմանավորվածությունների շրջանակներում»,-ասված է հայտարարության մեջ։
Կենտրոնական բանկը վերահսկելով չի վերահսկում. «Ինգո Արմենիայի» ֆենոմենը
Ապահովագրական ընկերությունները, փաստացի, գործում են վերահսկողությունից դուրս՝ ունենալով վերահսկող մարմին։ Ըստ էության այս մասին է ցուցանում ԿԲ-ի...

Politics 15:13 22/07/2024 Armenia
Armenia has reaffirmed its proposal to set up a joint mechanism with Azerbaijan to investigate allegations of ceasefire violations.
"In recent days, the official sources of Azerbaijan have resumed reports about the violation of the ceasefire regime by the Armenian armed forces on the Armenia-Azerbaijan state border," the Armenian government said in a statement on Monday.
"The Armenian Defense Ministry denied this information. Nevertheless, Azerbaijani sources continue making similar publications, seasoning them with geopolitical accents.
"The Armenian Prime Minister's Office reaffirms its proposal to create a joint mechanism between Armenia and Azerbaijan to investigate cases of ceasefire violations and/or information about them.
"We reaffirm the Armenian government's commitment to the peace agenda within the framework of the already reached public agreements," reads the statement.