Քաղաքական 13:58 22/07/2024 Հայաստան
Վարչապետի աշխատակազմ. Վերահաստատում ենք հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի համատեղ հետաքննության մեխանիզմի ստեղծման առաջարկությունը
Վերջին օրերին Ադրբեջանի պաշտոնական աղբյուրները վերսկսել են Հայաստան-Ադրբեջան պետական սահմանին ՀՀ Զինված ուժերի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին հրապարակումները: Ասված է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հայտարարության մեջ։
«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է այդ տեղեկատվությունը: Չնայած դրան, ադրբեջանական աղբյուրները շարունակում են նմանատիպ հրապարակումները՝ համեմելով աշխարհաքաղաքական բնույթի շեշտադրումներով:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմը վերահաստատում է հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի եւ/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծելու իր առաջարկությունը:
Վերահաստատում ենք ՀՀ կառավարության հավատարմությունը խաղաղության օրակարգին՝ արդեն իսկ ձեռքբերված հրապարակային պայմանավորվածությունների շրջանակներում»,-ասված է հայտարարության մեջ։
Կենտրոնական բանկը վերահսկելով չի վերահսկում. «Ինգո Արմենիայի» ֆենոմենը
Ապահովագրական ընկերությունները, փաստացի, գործում են վերահսկողությունից դուրս՝ ունենալով վերահսկող մարմին։ Ըստ էության այս մասին է ցուցանում ԿԲ-ի...

Политика 14:39 22/07/2024 Армения
Аппарат премьера: Подтверждаем предложение о создании совместного с Баку механизма по расследованию случаев нарушений режима прекращения огня
В последние дни официальные источники Азербайджана возобновили публикации о нарушениях со стороны Вооруженных сил Республики Армения режима прекращения огня на армяно-азербайджанской государственной границе, говорится в комментарии аппарата премьер-министра Республики Армения.
«Министерство обороны Республики Армения опровергло эту информацию. Несмотря на это, азербайджанские источники продолжают делать подобные публикации, приправляя их геополитическими акцентами.
Аппарат премьер-министра Республики Армения вновь подтверждает свое предложение о создании совместного механизма между Арменией и Азербайджаном по расследованию случаев нарушений режима прекращения огня и/или информации о них.
Вновь подтверждаем приверженность правительства Республики Армения повестке мира в рамках уже достигнутых публичных договоренностей», – подчеркивается в комментарии.