Քաղաքական 10:49 23/07/2024 Հայաստան
Աբրահամյան. Տեղի կառավարիչն իր «հեծանվային դիվանագիտությամբ» հանրությանը նախապատրաստում է նոր արհավիրքի
«Եթե սկզբնական շրջանում Բաքվից շրջանառության մեջ դրված «300 հազար փախստականների վերադարձի» թեման նպատակ ուներ հակակշռելու արցախցիների վերադարձի ու անվտանգ ապրելու իրավունքի հարցը, ապա հիմա, չհանդիպելով պաշտոնական Երևանի դիմադրությանը, Ադրբեջանն իր քարոզչական եզրույթը փորձում է վերածել Հայաստան-Ադրբեջան բանակցային օրակարգի առանցքային դրույթի»,-գրում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա նշում է՝  ՀՀ իշխանության քաղաքական երկչոտությունն ու իրադրությանը համարժեք չարձագանքելու վարքագիծը բերել է նրան, որ տարիներ առաջ զավեշտալի, անլուրջ, որևէ հեռանկար չունեցող ադրբեջական քարոզչական հնարքները վերածվում են քաղաքական պահանջների:

Политика 15:12 23/07/2024 Армения
Тигран Абрамян: Местный управленец своей «велосипедной дипломатией» готовит общественность к новой катастрофе
Если изначально целью введенной Баку в обращение темы «возвращения 300 тысяч беженцев» было уравновешивание вопроса возвращения арцахцев и их права на безопасную жизнь, то теперь, не встречая сопротивления официального Еревана, Азербайджан пытается превратить свой пропагандистский тезис в ключевой пункт повестки армяно-азербайджанских переговоров. Об этом написал на своей странице в социальной сети Facebook секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян.
По его словам, политическая робость властей Армении и неадекватное реагирование на ситуацию привели к тому, что азербайджанские пропагандистские трюки, которые годами ранее были смешными, несерьезными и бесперспективными, превращаются в политические требования.
«Местный управленец своей "велосипедной дипломатией" готовит общественность к новой катастрофе», – отметил Тигран Абрамян.