Քաղաքական 10:09 25/07/2024 Տարածաշրջան
Եթե ընդդիմությունը հաղթի աշնանային ընտրություններում, Վրաստանը մի քանի օրվա ընթացքում կդառնա «երկրորդ ճակատ»։ «Ռուսթավի 2» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն, որի խոսքերին անդրադարձել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն։
«Ինչ վերաբերում է վտանգներին, ապա եթե տեսականորեն պատկերացնում եք հավաքական «Ազգային շարժման» (ընդդիմության) իշխանության գալը, օրինակ՝ մինչև նոյեմբեր՝ ընտրություններից հետո, ես ձեզ երաշխավորում եմ, որ ոչ երկու-երեք ամսից, այլ մի քանի օրից Վրաստանը կդառնա երկրորդ ճակատ»,-ասել է քաղաքական գործիչը։
Վարչապետը հավելել է, որ կարող է երաշխավորել իրադարձությունների նման զարգացումը՝ հիմնվելով առկա տեղեկատվության և անցյալի փորձի վրա։

Politics 11:38 25/07/2024 Region
Georgia will turn into a second front of military confrontation with Russia in a matter of days once the opposition wins the parliamentary elections on October, Prime Minister Irakli Kobakhidze said in a televised interview with Rustaavi-2 channel on Wednesday.
"Should you theoretically imagine that the collective National Movement [the name for the entire opposition] comes to power, for example, by November after the elections, I can assure you that not in two, three or four months, but in days, Georgia will turn into the second front. I guarantee this based the information I have," TASS quoted Kobakhidze as saying.
The Georgian authorities have previously reiterated that certain forces were striving to open a second front of confrontation with Russia in the country.