Երևանում հուլիսի29-ի ցերեկը, 30-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հուլիսի 31-ին, օգոստոսի 1-2-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ՝ 18-22մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 17-20մ/վ արագությամբ։
Մարզերում հուլիսի 29-ի և 31-ի ցերեկը, oգոստոսի 1-2-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 30-ին, 31-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հյուսիսային՝ 3-6մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ: Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։

Общество 13:34 29/07/2024 Армения
Днем 29 июля, а также 30 июля в Ереване прогнозируется погода без осадков. А 31 июля, 1-2 августа в вечерние часы в отдельных районах армянской столицы возможны кратковременные дожди и грозы.
Прогнозируется также усиление ветра: во время грозы порывы достигнут силы в 18-22 м/с, в вечерние часы – 17-20 м/с.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, днем 29 и 31 июля, 1-2 августа кратковременные дожди и грозы ожидаются в отдельных районах республики.