Հասարակություն 09:08 01/08/2024 Հայաստան
Երևանում օգոստոսի 1-3-ը երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Օգոստոսի 4-ին և 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ՝ 18-22մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 17-20մ/վ արագությամբ։
Մարզերում oգոստոսի 1-4-ը առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Օգոստոսի 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավարևելյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ: Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ։

Общество 11:40 01/08/2024 Армения
В период с 1 по 3 августа в вечерние часы в отдельных районах армянской столицы Еревана возможны кратковременные дожди и грозы.
А 4 и 5 августа в Ереване прогнозируется погода без осадков. Ожидается также усиление ветра: во время грозы порывы достигнут силы в 18-22 м/с, в вечерние часы – 17-20 м/с.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, 1-4 августа кратковременные дожди и грозы ожидаются в отдельных районах республики.
При этом 5 августа в Армении ожидается погода без осадков. Ветер юго-восточный, 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до 18-23 м/с.