ԱԳՆ-ն կոչ է անում ՀՀ քաղաքացիներին ժամանակավորապես զերծ մնալ Լիբանան այցելելուց
Հույս հայտնելով, որ բարեկամ Լիբանանում կպահպանվի խաղաղությունն ու կայունությունը՝ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն այդուհանդերձ կոչ է անում ՀՀ քաղաքացիներին ժամանակավորապես զերծ մնալ Լիբանան այցելելուց, եթե չկա դրա խիստ անհրաժեշտություն։
«Միաժամանակ, նախարարությունը հորդորում է Լիբանանում այս պահին բնակվող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներին ցուցաբերել առավելագույն զգուշավորություն, խուսափել վերջին օրերին թիրախավորված շրջաններ այցելելուց և հետևել Լիբանանի իրավասու մարմինների պաշտոնական հաղորդումներին և նախազգուշացումներին։
Ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված խնդիրների բախվելու դեպքում ՀՀ քաղաքացիները կարող են կապ հաստատել Լիբանանում ՀՀ դեսպանության հետ»,-ասված է նախարարության րոպեներ առաջ տարածած հաղորդագրության մեջ։

Politics 22:28 03/08/2024 Armenia
Expressing hope that peace and stability will be preserved in friendly Lebanon, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia calls on the citizens of Armenia to temporarily refrain from visiting Lebanon, unless there is an urgent need for it.
At the same time, the Ministry urges the citizens of the Republic of Armenia currently living in Lebanon to exercise maximum caution, avoid visiting the regions targeted in recent days, and follow the official reports and warnings of the Lebanese authorities.
In case of any problems due to the created situation, citizens of the Republic of Armenia can contact the Embassy of Armenia in Lebanon.