Հասարակություն 09:20 03/08/2024 Հայաստան
Երևանում оգոստոսի 4-ին և 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 3-ին,  6-ին և 7-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ՝ 18-22մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 14-18մ/վ արագությամբ։
Մարզերում օգոստոսի 4-7-ը կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Այսօր ցերեկը Երևանում կգրանցվի +32-+34 աստիճան տաքություն։ Արմավիրում, Արարտում, Վայոց Ձորում կգրանցվի մինչև +35-+37 աստիճան տաքություն, հաջորդ օրերին ջերմաստիճանը կհասնի +38 աստիճան։
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ: Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-18մ/վ արագությամբ։

Общество 12:20 03/08/2024 Армения
В Ереване 4 и 5 августа прогнозируется погода без осадков. А в вечерние часы 3 августа, 6 и 7 августа в отдельных районах армянской столицы Еревана возможны кратковременные дожди и грозы.
Ожидается также усиление ветра: во время грозы порывы достигнут силы в 18-22 м/с, в вечерние часы – 14-18 м/с.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, 4-7 августа после полудня кратковременные дожди и грозы ожидаются в отдельных районах республики.
Сегодня днем в Ереване воздух прогреется до +32-+34°C, в Армавире, Арарате и Вайоц Дзоре столбики термометров поднимутся до +35-+37°C, в последующие дни – до +38°C.