Արսեն Բաբայան. Հույս ունեմ՝ Արման Երիցյանի գործով իրական մեղավորները կենթարկվեն պատասխանատվության
Փաստաբան Արսեն Բաբայանը, արձագանքելով արցախցի Արման Երիցյանին պարեկների կողմից բռնության ենթարկելուն, ապա ձերբակալելուն, գրում է.
«Տեղեկացա, որ փաստաբան Ռոման Երիցյանի եղբայրը, ում նկատմամբ բռնություն էր գործադրվել պարեկային ծառայողների կողմից՝ դատարանի որոշմամբ չի կալանավորվել: Դատարանը (Ն. Բաղդասարյան) մերժել է քննչականի միջնորդությունը:
Շատ ուրախ եմ Արամ Երիցյանի գրանցած այս նախնական հաղթանակի համար: Հույս եմ հայտնում, որ իրավասու մարմինները չեն մերժի իրենց առաքելությունն ու իրական մեղավորները կենթարկվեն անհրաժեշտ պատասխանատվության»։
- Արամ Երիցյանի կալանվորման հարցի քննությունը նշանակվել է վաղը
- Արցախցի փաստաբան. Այսօր նախաքննական մարմինը դիմելու է դատարան Արամ Երիցյանին կալանավորելու միջնորդությամբ

Law 12:16 05/08/2024 Armenia
Lawyer Arsen Babayan calls for punishment for all those responsible for police violence against the brother of Roman Yeritsyan, a lawyer from Artsakh.
The man, Aram Yeritsyan, was beaten up by patrol police officers while being arrested for illegally parking his car in Yerevan on Thursday.
The Yerevan Court of General Jurisdiction on Sunday rejected a request to remand him in custody and ruled his arrest unlawful.
Babayan welcomed the court decision in a social media post on Monday, calling it a "preliminary victory".
"I hope that the competent authorities will stay true to their mission and the real culprits will be held to account,” he wrote.