Ինչո՞ւ չես ամուսնանում. Հարցն անընդհատ իրեն տալու համար ինդոնեզացի 45-ամյա տղամարդը սպանել է հարևանին
Ինդոնեզիայում 45-ամյա տղամարդը սպանել է իր հարևանին, երբ վերջինն անընդհատ տղամարդուն հարցրել է՝ ինչո՞ւ չես ամուսնանում։ Տեղական ԶԼՄ-ները գրում են, որ տղամարդուն զայրացրել են հարևանի հարցերն այդ մասին։
Միջադեպը տեղի է ունեցել հուլիսի 29-ին Հյուսիսային Սումատրա կոչվող շրջանում։ 45-ամյա Պարլինդունգան Սիրեգարը երեկոյան ժամը 8-ի սահմաններում գնացել է 60-ամյա թոշակառու Ասգիմ Իրիանթոյի տուն և առանց որևէ նախազգուշացման փայտի կտորով հարձակվել նրա վրա։
Ոստիկանություն հաղորդում ներկայացրել է Ասգիմի կինը։ Հանկարծակի հարձակումից իրեն կորցրած տղամարդը դուրս է վազել տանից, սակայն Սիրեգարը հետապնդել է նրան, փայտով ծանր հարված հասցրել գլխին։
Ծեծկռտուքին միջամտել են թաղամասի բնակիչները, սակայն Ասգիմ Իրիանթոյին տեղափոխել են հիվանդանոց, սակայն նա ճանապարհին մահացել է։
Տեղի ունեցածից մեկ ժամ անց Պ. Սիրեգարը ձերբակալվել է։Հարցաքննության ժամանակ նա ոստիկաններին ասել է՝ վճռական էր սպանել հարևանին, քանի որ վիրավորված էր նրա՝ «ինչո՞ւ չես ամուսնանում» հարցերից ու դրա շուրջ հաճախ արվող կատակներից։

Общество 11:52 09/08/2024 В мире
Житель Индонезии убил пожилого соседа. Свои действия он объяснил недовольством частыми вопросами о своем одиночестве. Об этом пишет сингапурская газета Straits Times со ссылкой на индонезийские СМИ.
Как передает Афиша Daily News, инцидент произошел 29 июля на севере Суматры. Жертвой оказался 60-летний отставной чиновник Ирианто Асгим. 45-летний Сирегар Парлиндунган пришел к нему домой около 8 часов вечера с деревяшкой в руках и без предупреждения начал избивать мужчину.
Ирианто выбежал из дома, сосед погнался за ним и ударил по голове. Пенсионер потерял сознание, а Сирегар продолжил наносить удары. Жители ближайших домов остановили избиение и отвезли пострадавшего в больницу, однако по дороге он скончался.
Спустя час полиция задержала агрессора. На допросе он рассказал следователю, что решил напасть, потому что погибший шутил над тем, что сосед не женат, и часто задавал вопрос, когда он найдет себе жену.
По сообщению местной газеты, между мужчинами был и другой конфликт. Оба индонезийца держали кур, которые периодически убегали на чужой участок. Разбирательства из‑за домашнего скота приводили к громким спорам мужчин.