Իրավունք 12:19 16/08/2024 Հայաստան
Օգոստոսի 15-ին, ժամը 9.50-ին, ոստիկանության Շենգավիթի բաժին շտապօգնության ենթակայանից հաղորդում է ստացվել, որ կանչով մեկնել են Բագրատունյաց փողոցի շենքերից մեկի մի բնակարան, որտեղ հայտնաբերել են տանտիրուհու՝ 65-ամյա Գայանե Կ.-ի դին: Ահազանգով նշված հասցե օպերատիվ-քննչական խումբ է մեկնել:
Ոստիկանության հաղորդմամբ, ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ժամը 8.55-ին 55-ամյա կնոջը սուր կտրող-ծակող գործիքով սպանել է նույն հասցեում բնակվող 25-ամյա որդին, որն այնուհետև դիմել է փախուստի:
ՆԳՆ ոստիկանության ՔՈԳՎ, Երևան քաղաքի վարչության և Շենգավիթի բաժնի քրեական հետախույզների համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ 25-ամյա երիտասարդը ժամը 21.45-ին Գարեգին Նժդեհի փողոցի շենքերից մեկի մոտ հայտնաբերվել, սպանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել և տեղափոխվել է ոստիկանության Շենգավիթի բաժին:

Право 13:27 16/08/2024 Армения
15 августа в 09:50 в полицию отдела Шенгавит в Ереване поступило сообщение о том, что в службу скорой помощи обратились, сообщив, что в одной из квартир на улице Багратуняц обнаружено тело 65-летней Гаяне К.
По вызову на место выехала оперативно-следственная группа.
В результате предпринятых мер выяснилось, что в 08:55 65-летняя женщина была убита колюще-режущим предметом ее 25-летним сыном, проживающим по тому же адресу, который бросился в бега.
Благодаря проведенным оперативно-следственным мероприятиям, 25-летний молодой человек был найден во дворе одного из домов на улице Гарегина Нжде в тот же день в 21:45.