Քաղաքական 15:46 19/08/2024 Հայաստան
Ո՛չ հաստատում, ո՛չ հերքում են, որ թուրքական Բայրաքթար ՏԲ2-ը երեկ գիշեր հատել է ՀՀ Սահմանը.Նաիրա Զոհրաբյան
«Այո ռադարներն արձանագրել են, որ երեկ ժամը 23։00-23։15-ի սահմաններում Բայրաքթար ՏԲ2  տիպի ԱԹՍ-ն  Թուրքիայի տարածքից մուտք է գործել Հայաստանի տարածք»,- «Հայելի» մամուլի սրահում հայտնեց ԱԺ նախկին պատգամավոր նաիրա Զոհրաբյանը։
Նա նշեց, որ այդ ընթացքում Երևանի մի հսկայական հատված հոսանքազրկված է եղել։
«Աբսուրդն այն է, որ թուրքական Բայրաքթարը մուտք է գործում ՀՀ օդային տարածք և պաշտոնական որևէ հաղորդագրություն, ո՛չ հաստատում, ո՛չ հերքում սրան չկա։ Սա հերթական անգամ այն ամենի մասին է, որ մենք չունենք իշխանություն։ Ինչ-որ խումբ է, Ուրախների և հնարամիտների ինչ-որ խմբակ է, ոտանավոր գրող, խաշլամա ուտող, հեծանիվ քշող, լոբի մաքրող։ Ինչ-որ КВН-ի կլուբ է, որն ընդամենը զբաղված է սեփական բարեկեցությամբ և ժամանցով»,-հայտարարեց բանախոսը։
Նա նշեց, որ այդ իրավիճակն է, քանի որ Հայաստանում չա պետության մասին մտածող իշխանություն և ՀՀ-ի մասին բանակցում են առանց հայկական իշխանությունների մասնակցության։
Զոհրաբյանը որպես օրինակ բրեց նաև Բաքվում ընթացող Ալիև-Պուտին բանակցությունները, որի օրակարգում նաև հայ-ադրբեջանական հարաբերություններն են։

Политика 16:18 19/08/2024 Армения
Н. Зограбян: Никто не подтверждает и не отрицает, что вчера вечером турецкий «Байрактар» пересек границу РА
«Да, радары зафиксировали, что вчера примерно в 23:00-23:15 беспилотники Bayraktar TB2 проник на территорию Армении с территории Турции», – заявила в пресс-центре «Айели» («Зеркало») бывший депутат Национального Собрания РА Наира Зограбян.
Она отметила, что в это время огромная часть Еревана осталась без электричества.
«Абсурд в том, что турецкий Байрактар проник в воздушное пространство РА, но не прозвучало ни одного официального заявления: ни подтверждения, ни опровержения. Это в очередной раз говорит о том, что у нас нет власти», – заявила спикер.
Она отметила, что подобная ситуация сложилась, поскольку в Армении отсутствует думающая о государстве власть, и переговоры об Армении ведутся без участия властей Армении.
Н. Зограбян, в качестве примера, спикер привела проходящие в Баку переговоры между президентами России и Азербайджана, в повестке которых также армяно-азербайджанские отношения.