Քաղաքական 14:31 21/08/2024 Հայաստան
Արարատի մարզ այցի ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանը  չնախատեսված կանգառ է ունեցել Լուսառատում, գյուղի բնակիչների հետ քննարկել են խնդիրներն ու դրանց լուծմանն ուղղված քայլերը:
Բնակիչները բողոքել են հիմնականում համայնքը սպասարկող տրանսպորտի որակից, խաղողի մթերման, գների հետ կապված խնդիրներից:
Փաշինյանը նշեց, որ պետք է հասկանալ՝ խաղողի  սորտերի փոփոխություն անել, սկսել գինու արտադրության համար սորտեր մշակել։
«Ասում եք՝ այ կառավարություն, այս պրոբլեմը կա, այս պրոբլեմը կա, ասում ենք՝ այս պրոբլեմի լուծումն սա է, այն պրոբլեմի լուծումն այն է, ասում եք՝ չէ, չի լինի։ Բա ի՞նչ անենք, ասա։ Արի, իմ տեղը կանգնի, ասա՝ ինչ անենք»,-նշեց Փաշինյանը։

Экономика 14:48 21/08/2024 Армения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе визита в Араратскую область совершил внеплановую остановку в Лусарате, вместе с жителями села были обсуждены проблемы и нацеленные на их решения шаги.
Жители озвучили жалобы, в частности, они касались качестве обслуживающего общину транспорта, сбора урожая, а также цен на урожай.
Н. Пашинян же отметил, что необходимо понять, стоит ли менять сорта винограда, чтобы начать разработку сортов для производства вина.
«Вот вы говорите, дескать, правительство, у нас есть такие-то проблемы, а мы вам говорим решение этих проблем, но вы не соглашаетесь. Тогда что нам делать? Ну, давай, встань на моё место и скажи, что нам делать», – отметил Пашинян.