Հասարակություն 17:20 22/08/2024 Հայաստան
Օրեր առաջ Հրազդանի կիրճում  վթարվել էր «Վեոլիա ջուր» ընկերության կողմից սպասարկվող կոյուղու կոլեկտորը, կեղտաջրերը ողողել էին փողոցները։
«Վեոլիա ջուր» ընկերությունից Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ կոլեկտորի վերականգման աշխատանքներն ավարտվել են, սակայն վերանորոգման ընթացքում կրկին խնդիր է առաջացել։
«Քանի որ կոյուղին շատ հին է, խողովակների վիճակը վատ է, ինչն էլ եղել էր վթարի պատճառը,  վերանորոգման ընթացքում վթարի վայրից 5 մետր այն կողմ կրկին խողովակը վնասվել է։
Հիմա ընթանում են վերանորոգման աշխատանքները, առաջիկա երկու օրերին աշխատանքները կավարտվեն»,- ասաց  «Վեոլիա Ջուր» ընկերության մամուլի պատասխանատու Զառա Նազարյանը։
Նա նշեց, որ երկրորդ վթարի դեպքում մեծ քանակությամբ կեղտաջուր, ինչպես առաջին դեպքում, դուրս չի հոսել։

Вторая авария произошла во время ремонта канализационного коллектора в Разданском ущелье
Несколько дней назад в Разданском ущелье произошла авария на канализационном коллекторе, обслуживаемом компанией «Веолия джур», сточные воды затопили улицы.
Из компании «Веолия джур» корреспонденту Panorama.am сообщили, что работы по ремонте коллектора завершены, однако в ходе ремонтных работ возникли проблемы.
«Поскольку канализация очень старая, состояние труб плохое, что и стало причиной аварии, во время ремонта труба снова была повреждена в 5 метрах от места аварии.
Сейчас ведутся ремонтные работы, в ближайшие два дня работы будут завершены», – отметили в компании.