Իրավունք 13:05 26/08/2024 Հայաստան
Օգոստոսի 24-ին, ժամը 21.08-ին ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն «Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը պարանոցի կտրած վնասվածքով բուժօգնության է տեղափոխել 85-ամյա կնոջ:
Ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի քրեական հետախույզները ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզել են, որ ժամը 20.45-ի սահմաններում Նանսենի փողոցի շենքերից մեկում կենցաղային հարցերի շուրջ տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ 85-ամյա կնոջ պարանոցը, սպանելու դիտավորությամբ, դանակով կտրել է եղբոր 45-ամյա որդին:
Ոստիկանության հաղորդմամբ,  45-ամյա տղամարդը սպանության փորձի կասկածանքով ձերբակալվել և տեղափոխվել է ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին:

Право 13:23 26/08/2024 Армения
24 августа в 21:08 в центр оперативного управления Полиции МВД из медцентра «Григор Лусаворич» поступило сообщение о том, что бригада скорой помощи доставила для оказания медпомощи 85-летнюю женщину с порезом в области шеи.
В результате оперативно-розыскных мероприятий следователи отдела полиции Нор Норк выяснили, что около 20:45 в одном из домов на улице Нансена произошла потасовка на бытовой почве, в результате чего 45-летний племянник нанес 85-летней женщине ранения ножом в области шеи.
По данным полиции, 45-летний мужчина был задержан по подозрению в покушении на убийство и доставлен в отделение полиции Нор Норк.