Գազայի հատվածում իսրայելական հարվածները մեկ օրում մոտ 60 մարդու կյանք են խլել
Գազայի հատվածում վերջին 24 ժամվա ընթացքում իսրայելական հարվածների հետևանքով առնվազն 58 մարդ է զոհվել, 131-ը՝ վիրավորվել։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխամցմամբ, այդ մասին հայտնել է անկլավի առողջապահության նախարարությունը։
«Վերջին 24 ժամվա ընթացքում իսրայելական օկուպացիոն ռեժիմը Գազայի հատվածում չորս ընտանիքների ջարդ է իրականացրել, որի հետևանքով հիվանդանոց են տեղափոխվել 58-ը մահացած և 131-ը վիրավորվ»,- ասվում է Գազայի առողջապահության նախարարության հայտարարության մեջ։
Գերատեսչության տվյալներով՝ հակամարտության սկզբից ի վեր Գազայի հատվածին իսրայելական հարվածների զոհերի թիվը հասել է 40534-ի, ավելի քան 93,7 հազար մարդ վիրավորվել է։

Политика 14:55 28/08/2024 В мире
По меньшей мере 58 человек погибли, 131 пострадал в секторе Газа за минувшие сутки из-за израильских ударов, сообщает РИА Новости со ссылкой на министерство здравоохранения анклава.
"В последние 24 часа израильская оккупация совершила четыре массовых убийства семей в секторе Газа, в больницы поступили 58 погибших и 131 пострадавший", - говорится в сообщении минздрава сектора Газа.
По данным ведомства, число жертв израильских ударов по сектору Газа с начала конфликта выросло до 40 534, пострадали более 93,7 тысячи человек.